Strona główna / Na czasie / Windows Azure: Novell i Microsoft nawiązują współpracę
niedziela 19 grudzień 2010 | Robert Kamiński / materiały prasowe
Windows Azure: Novell i Microsoft nawiązują współpracę
Novell poinformował o dołączeniu do programu wdrażania technologii Microsoft Windows Azure, co pozwoli na lepsze rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa w środowiskach typu cloud za pomocą Novell Cloud Security Service (www.novell.com/products/cloud-security-service).

Microsoft i Novell będą współpracować w zakresie wewnętrznych testów i weryfikacji Novell Cloud Security Service w środowisku Windows Azure z zamiarem zapewnienia spójnych mechanizmów zarządzania dostępem, bezpieczeństwem i zgodnością z wymogami przepisów dla aplikacji działających w chmurze w hostingowym środowisku firmy Microsoft – Windows Azure.

Według badań przeprowadzonych przez Cloud Security Alliance i Novella, zarządzanie chmurą i zapewnianie w niej bezpieczeństwa budzi największe wątpliwości wśród szefów informatyki, rozważających wykorzystanie rozwiązań typu cloud. Novell Cloud Security Service w połączeniu z Windows Azure pozwoli wyeliminować te wątpliwości dzięki wykorzystaniu bezproblemowego, wieloplatformowego uwierzytelniania, jednokrotnego logowania i funkcji audytu. Zgodność interoperacyjna między Novell Cloud Security Service i Windows Azure zapewni firmom oszczędność kosztów przy przenoszeniu zasobów danych do Windows Azure.

Dzięki Novell Cloud Security Service, twórcy rozwiązań korzystający z Windows Azure będą mogli szybko i łatwo rozciągnąć infrastrukturę zarządzania tożsamością i dostępem na środowisko Windows Azure. Zmiany uprawnień użytkowników, dokonywane w istniejącej infrastrukturze, będą dzięki Novell Cloud Security Service natychmiast odwzorowywane w środowisku typu cloud. W efekcie użytkownicy Windows Azure zyskają spójne mechanizmy tożsamości i bezpieczeństwa, pozwalające spełniać wymogi przepisów w heterogenicznych środowiskach typu cloud, utrzymując newralgiczne dane o tożsamości w absolutnie bezpiecznym środowisku chronionym firewallem.

W miarę dojrzewania modeli przetwarzania typu cloud i coraz większego zainteresowania nimi ze strony przedsiębiorstw szukających możliwości redukcji kosztów i zwiększenia elastyczności, wątpliwości związane z bezpieczeństwem, np. dotyczące ochrony danych w środowiskach typu cloud i zapewniania zgodności z wymogami przepisów, nabierają coraz większego znaczenia. Rozwiązanie Novell Cloud Security Service stanowi część realizowanej przez Novella wizji WorkloadIQ (www.novell.com/workloadiq ) i udostępnia przeznaczone dla wielu klientów środowisko z wbudowanymi mechanizmami pomiarowymi oraz audytorskimi, dzięki którym dostawcy usług realizowanych w środowiskach typu cloud, np. korzystający z Windows Azure, oferować mogą swym klientom bezpieczne i spełniające wymogi przepisów środowiska informatyczne.

Windows Azure udostępnia łatwą w użyciu, niezawodną i odznaczającą się dużymi możliwościami platformę informatyczną typu cloud, pozwalającą klientom skoncentrować się na  prowadzeniu biznesu, a nie na problemach technicznych. Twórcom rozwiązań Windows Azure zapewnia dostępną na żądanie moc przetwarzania i przestrzeń dyskową, umożliwiającą realizację, skalowanie i zarządzanie usługami świadczonymi przez Internet z wykorzystaniem centrów danych firmy Microsoft.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej