Strona główna / Na czasie / Kaspersky idzie na giełdę
piątek 10 sierpień 2007 | Cezary Tchorek-Helm
Kaspersky idzie na giełdę
Kaspersky podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań do wprowadzenia akcji firmy do obrotu giełdowego. Ogłoszona w Moskwie decyzja zmierza do zapewnienia trwałego wzrostu oraz optymalizacji zarządzania firmą czemu ma służyć powołanie zarządu firmy Kaspersky Lab.

Działająca w skali globalnej firma powołała zarząd, do zadań którego Zarządu będzie należało opracowywanie ogólnej strategii oraz mianowanie menedżerów najwyższego szczebla. Będzie składał się z 9 członków, łącznie z udziałowcami oraz menedżerami najwyższego szczebla zarówno z Centrali jak i lokalnych biur firmy.

Prezes Natalya Kaspersky

Natalya Kaspersky została wybrana na stanowisko przewodniczącego Zarządu, natomiast Eugene Kaspersky został mianowany dyrektorem generalnym Kaspersky Lab. Inni członkowie Zarządu to: Alexey De Mont De Rique, Vitaly Bezrodnykh, Evgeny Buyakin, Garry Kondakov, Andreas Lamm, Steve Orenberg oraz Harry Cheung.

„W ciągu 10 lat z małego rodzinnego biznesu założonego przez kilku wspólników Kaspersky Lab stał się firmą o globalnym zasięgu. Firma odniosła ogromny sukces na rosyjskim rynku IT i jako jedna z nielicznych rosyjskich firm informatycznych doskonale radzi sobie również na rynku międzynarodowym” – mówi Natalya Kaspersky, prezes Zarządu Kaspersky Lab. Obroty firmy z roku na rok zwiększają się o 70%. Kaspersky Lab zajmuje pierwszą pozycję na niemieckim rynku detalicznym, jest liderem w Chinach oraz początkującym graczem we wszystkich segmentach rynku Stanów Zjednoczonych. Usprawnienie struktury zarządzania firmą jest zgodne z międzynarodową praktyką, stosowaną przez większość dużych organizacji międzynarodowych. Wprowadzenie do Zarządu szefów naszych kluczowych lokalnych biur podkreśla fakt, że Kaspersky Lab jest firmą międzynarodową, działającą na wszystkich kluczowych rynkach świata”.

Dyrektor Generalny Eugene Kaspersky

„Wytyczyliśmy sobie ambitny, ale realistyczny cel – mamy nadzieję, że za trzy lata znajdziemy się w trójce największych producentów rozwiązań antywirusowych na świecie, a tym samym będziemy jednym z głównych graczy na rynku bezpieczeństwa IT” – mówi Eugene Kaspersky, dyrektor generalny Kaspersky Lab. „Z drugiej strony, firma musi mieć nowoczesną strukturę w celu efektywnego podejmowania i wykonywania strategicznych decyzji. Nasza dotychczasowa struktura sprawdzała się, jednak nadszedł czas, aby wprowadzić w życie nowe pomysły i podejścia. Decyzja o ustanowieniu Zarządu, podjęta jednomyślnie przez wszystkich udziałowców firmy oraz dyrektorów najwyższego szczebla, stanowiła kluczowy element tego procesu. Wśród priorytetów firmy znajdzie się dalszy rozwój niedoścignionych technologii ochrony, zwiększanie globalnego zasięgu oraz przygotowanie się do wprowadzenie akcji firmy do obrotu giełdowego”.

Produkty Kaspersky Lab dla 200 milionów użytkowników

Kaspersky Lab jest firmą globalną zajmującą się rozwojem, produkcją i dystrybucją rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, które zapewniają klientom ochronę przed zagrożeniami IT oraz umożliwiają przedsiębiorstwom zarządzanie ryzykiem.

Produkty firmy Kaspersky Lab chronią informacje elektroniczne przed wirusami, programami typu spyware i adware, końmi trojańskimi, robakami, hakerami oraz spamem. Przeznaczone są zarówno dla użytkowników domowych, jak i sieci korporacyjnych. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w wieloletniej walce ze złośliwymi programami firma uzyskała pozycję lidera technologicznego i uznanego eksperta w dziedzinie rozwoju oprogramowania z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Obecnie produkty i technologię firmy Kaspersky Lab wykorzystują największe firmy z branży bezpieczeństwa IT, takie jak Aladdin, BlackSpider Technologies, BorderWare Technologies, F-Secure, FrontBridge Technologies, Microworld oraz Sybari.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej