Strona główna / Na czasie / Nowe ograniczenia prędkości już w AutoMapie!
poniedziałek 03 styczeń 2011 | informacja prasowa
Nowe ograniczenia prędkości już w AutoMapie!
AutoMapa, jako pierwszy i jak dotąd jedyny program nawigacyjny na rynku, błyskawicznie zareagowała na zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i wprowadziła nowe limity prędkości obowiązujące na polskich drogach!

Zmiany w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym Nowe wprowadzające m.in. nowe ograniczenia prędkości zostały uchwalone przez Sejm 29 października, a podpisane przez Prezydenta 18 listopada 2010 roku. W świetle nowych przepisów, od 1 stycznia 2011 roku podniesione zostają limity prędkości na polskich drogach ekspresowych dwujezdniowych i autostradach, które wynosić teraz będą odpowiednio 120 i 140 km/h.

Tuż po opublikowaniu nowelizacji Ustawy w Dzienniku Ustaw, AutoMapa opracowała nową bazę danych dla wszystkich dróg w Polsce, na których zostały podwyższone limity prędkości uaktualniając jednocześnie bazę znaków drogowych z ograniczeniem prędkości znajdującymi się w AutoMapie.

„ -AutoMapa posiada rozbudowaną bazę znaków drogowych pokazującą dopuszczalną prędkość na poszczególnych odcinkach dróg. Przy każdej z sześciu ubiegłorocznych aktualizacji AutoMapy baza znaków drogowych była wzbogacana i na bieżąco aktualizowana. Limity dopuszczalnych prędkości mają również olbrzymie znacznie przy prawidłowym obliczaniu planowanego czasu dojazdu oraz w systemie AutoMapa Traffic pozwalającym na wyznaczanie tras z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na drogach i aktualnych korków. Dlatego niezwykle ważne jest, by dane te były zawsze aktualne” – podkreślił Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

Nowe limity prędkości w AutoMapie pojawią się wraz z nową wersją programu w pierwszych dniach 2011 roku i zostaną udostępnione bezpłatnie wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną subskrypcję.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej