Strona główna / Na czasie / Hybrydowy Samsung Sliding PC 7
poniedziałek 10 styczeń 2011 | Robert Kamiński
Hybrydowy Samsung Sliding PC 7
Firma Samsung Electronics wprowadza nowe rozwiązania w segmencie mobilnych komputerów, rozszerzając swoją ofertę o innowacyjne laptopy z serii Samsung Sliding PC 7. Nowe modele, zaprezentowane po raz pierwszy na światowych targach Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas, łączą w sobie najlepsze cechy przenośnych tabletów i tradycyjnych notebooków.

Laptopy nowej serii Samsung Sliding PC 7, po raz pierwszy zaprezentowane na tegorocznych targach CES w Las Vegas, to wynik współpracy liderów światowego rynku IT – firm Samsung Electronics, Microsoft Corporation oraz Intel Corporation.

Komputery z rodziny Samsung Sliding PC 7 wyposażono w dotykowy ekran LCD o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości 1366x768 pikseli i jasności 340 cd/m2. Dodatkowo, pod wyświetlaczem ukryta jest pełna klawiatura, którą można wysunąć, uzyskując funkcjonalność tradycyjnego laptopa. To idealne rozwiązanie dla osób preferujących pracę z klawiaturą, czy to pisząc notatki czy po prostu surfując po sieci. Co ważne, korzystając z klawiatury, nadal mamy dostęp do dotykowych funkcji ekranu. Ta podwójna funkcjonalność to cecha wyróżniająca nowe laptopy z rodziny Samsung Sliding PC 7.

Zaawansowane funkcjonalności

Nowe laptopy z serii Samsung Sliding PC pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 i wyposażone są w najnowszy procesor Intel® Atom™, porty USB, HDMI, łączność bezprzewodową oraz gniazdo kart pamięci microSD.

Nośnikiem danych w komputerach przenośnych serii Samsung Sliding PC 7 jest dysk SSD (Solid State Drive), który pozwala na szybkie uruchomienie notebooka, jednocześnie znacznie przyspieszając jego pracę. Brak elementów mechanicznych w dysku powoduje, że urządzenie jest w stanie znacznie dłużej pracować na zasilaniu bateryjnym bez potrzeby ładowania (nawet do ośmiu godzin).

Aplikacje

Laptopy z rodziny Sliding PC 7 Series wyposażone są w pakiet aplikacji przystosowanych do optymalnej pracy z dotykowym wyświetlaczem. W skład pakietu wchodzą aplikacje służące m.in. do odtwarzania muzyki i filmów, przeglądania zdjęć, pisania notatek, przeglądania prognozy pogody, zarządzania czasem i nawigacji. Dodatkowo, istnieje możliwość skorzystania z wyszukiwarki Microsoft Bing – sterowanej również przy pomocy głosu. Więcej aplikacji wspierających dotykowy interfejs użytkownika zostanie udostępnionych za pośrednictwem usług Samsung App Manager i Windows Product Scout.

Komputery przenośne Sliding PC 7 służą również jako centrum łączące ze sobą różne urządzenia domowej rozrywki. Funkcja AllShare pozwala bowiem na zarządzanie wieloma rodzajami treści multimedialnych, w tym odtwarzanie filmów i muzyki oraz przeglądanie zdjęć ze wszystkich urządzeń firmy Samsung zgodnych ze standardem DLNA (Digital Living Network Alliance) – począwszy od kamer i telefonów komórkowych, po telewizory i komputery.

Wszystkie laptopy z rodziny Samsung Sliding PC 7 Series mają preinstalowany pakiet biurowy Microsoft Office Starter 2010, zawierający podstawowe wersje aplikacji Word oraz Excel, z możliwością wykupienia jego pełnej wersji. W sprzedaży pojawią się dwa modele przenośnych komputerów Sliding PC 7 – w wersjach z 32 oraz 64 GB pamięci dysku SSD. Jeden z nich będzie obsługiwał system Windows 7 Professional przeznaczony do pracy w środowisku korporacyjnym.

Laptopy Samsung Sliding PC 7 zostaną wprowadzone do sprzedaży w marcu 2011 r.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej