Strona główna / Na czasie / AutoMapa 6.7: na nowy rok
czwartek 13 styczeń 2011 | Robert Kamiński / Automapa
AutoMapa 6.7: na nowy rok
Nowe mapy Polski i Europy, wizualizacja sygnalizacji świetlnej, nowe limity prędkości na polskich drogach i nowe możliwości technologii LiveDrive!. Producenci AutoMapy udostępniają nową wersję oprogramowania nawigacyjnego – AutoMapa 6.7!

AutoMapa 6.7 jest pierwszą tegoroczną aktualizacją map i programu i przynosi wiele nowych, innowacyjnych rozwiązań nawigacyjnych. Nowe mapy Polski użyte w najnowszej AutoMapie zostały opracowane w grudniu 2010 roku i są to bez wątpienia najdokładniejsze mapy nawigacyjne naszego kraju. W wersji Europe wykorzystano najnowsze mapy firmy NAVTEQ opracowane w 4 kwartale 2010 roku będące najaktualniejszym obrazem sytuacji drogowej w 44 krajach Europy.

Dokładność i aktualność danych AutoMapy potwierdzają wprowadzone do mapy dopiero co oddane do użytku odcinki dróg takie jak obwodnica Słupska, nowe odcinki autostrady koło Wrocławia jak i nowe, niezwykle istotne dla poruszania się po drogach krajowych odcinki i obwodnice Ropczyc, Kraśnika, Siewierza, Warszawy, Lublińca i Mszczonowa. Wprowadzono również objazdy i czasowe organizacje ruchu przy wielu budowanych trasach w Polsce.

Kierowcy aut ciężarowych docenią z pewnością oznaczenia wszystkich tuneli, które stanowią uzupełnienie dotychczasowych danych dla pojazdów ciężarowych i dzięki którym możliwe jest wyznaczanie tras z uwzględnieniem specyfiki tego typu pojazdów.

W najnowszej wersji wprowadzono również nowe rozwiązania jeszcze bardziej poprawiające jakość danych LiveDrive! wykorzystywanych w systemie AutoMapa Traffic. Dzięki możliwości pobrania danych o rzeczywistym ruchu drogowym w okolicy punktu, do którego prowadzi nawigacja, możliwe jest znacznie precyzyjniejsze wyznaczenie optymalnej trasy przejazdu. Tak, by możliwie najsprawniej pokonać korki i dotrzeć do celu podróży.

AutoMapa jest jedynym programem nawigacyjnym, który posiada najdokładniejszą bazę punktowych adresów przypisanych do konkretnych budynków. Opracowując najnowszą wersję programu, gruntownie zaktualizowano bazy adresowe w 80 miastach w Polsce uzupełniając je o nowo powstałe budynki czy osiedla.

AutoMapa, jako pierwszy program na rynku wprowadziła na masową skalę wizualizację 3D. Wraz z nową wersją, AutoMapa wprowadza informację o sygnalizatorach świetlnych zainstalowanych na polskich drogach. To najpełniejsza baza dostępna spośród wszystkich dostępnych programów nawigacyjnych.

„Wprowadzenie sygnalizacji świetlnej w programie znacząco wpłynie na poprawę jakości nawigacji. Dla wielu osób punkt odniesienia w postaci sygnalizacji świetlnej jest zdecydowanie lepiej przyswajalny, niż informacja mówiąca o odległości do kolejnego manewru. Poza tym, sygnalizatory świetlne w AutoMapie wchodzą w skład systemu AutoMapa Traffic. Wiele korków powstaje właśnie przy barierach takich, jak światła i to znacznie dalej, niż potrafimy je dojrzeć. Wiedza o nich pozwala na lepsze pokonywanie tych zatorów” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

AutoMapa błyskawicznie zareagowała również na zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i wprowadziła nowe , podniesione limity prędkości obowiązujące na polskich drogach. W świetle nowych przepisów, po drogach ekspresowych dwujezdniowych i autostradach, poruszać się można teraz odpowiednio 120 i 140 km/h.

Nowa AutoMapa 6.7 dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkownikow posiadających ważną subskrypcję. Program można pobrać ze strony www.AutoMapa.pl

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej