Strona główna / Na czasie / AutoMapa 6.7: na nowy rok
czwartek 13 styczeń 2011 | Robert Kamiński / Automapa
AutoMapa 6.7: na nowy rok
Nowe mapy Polski i Europy, wizualizacja sygnalizacji świetlnej, nowe limity prędkości na polskich drogach i nowe możliwości technologii LiveDrive!. Producenci AutoMapy udostępniają nową wersję oprogramowania nawigacyjnego – AutoMapa 6.7!

AutoMapa 6.7 jest pierwszą tegoroczną aktualizacją map i programu i przynosi wiele nowych, innowacyjnych rozwiązań nawigacyjnych. Nowe mapy Polski użyte w najnowszej AutoMapie zostały opracowane w grudniu 2010 roku i są to bez wątpienia najdokładniejsze mapy nawigacyjne naszego kraju. W wersji Europe wykorzystano najnowsze mapy firmy NAVTEQ opracowane w 4 kwartale 2010 roku będące najaktualniejszym obrazem sytuacji drogowej w 44 krajach Europy.

Dokładność i aktualność danych AutoMapy potwierdzają wprowadzone do mapy dopiero co oddane do użytku odcinki dróg takie jak obwodnica Słupska, nowe odcinki autostrady koło Wrocławia jak i nowe, niezwykle istotne dla poruszania się po drogach krajowych odcinki i obwodnice Ropczyc, Kraśnika, Siewierza, Warszawy, Lublińca i Mszczonowa. Wprowadzono również objazdy i czasowe organizacje ruchu przy wielu budowanych trasach w Polsce.

Kierowcy aut ciężarowych docenią z pewnością oznaczenia wszystkich tuneli, które stanowią uzupełnienie dotychczasowych danych dla pojazdów ciężarowych i dzięki którym możliwe jest wyznaczanie tras z uwzględnieniem specyfiki tego typu pojazdów.

W najnowszej wersji wprowadzono również nowe rozwiązania jeszcze bardziej poprawiające jakość danych LiveDrive! wykorzystywanych w systemie AutoMapa Traffic. Dzięki możliwości pobrania danych o rzeczywistym ruchu drogowym w okolicy punktu, do którego prowadzi nawigacja, możliwe jest znacznie precyzyjniejsze wyznaczenie optymalnej trasy przejazdu. Tak, by możliwie najsprawniej pokonać korki i dotrzeć do celu podróży.

AutoMapa jest jedynym programem nawigacyjnym, który posiada najdokładniejszą bazę punktowych adresów przypisanych do konkretnych budynków. Opracowując najnowszą wersję programu, gruntownie zaktualizowano bazy adresowe w 80 miastach w Polsce uzupełniając je o nowo powstałe budynki czy osiedla.

AutoMapa, jako pierwszy program na rynku wprowadziła na masową skalę wizualizację 3D. Wraz z nową wersją, AutoMapa wprowadza informację o sygnalizatorach świetlnych zainstalowanych na polskich drogach. To najpełniejsza baza dostępna spośród wszystkich dostępnych programów nawigacyjnych.

„Wprowadzenie sygnalizacji świetlnej w programie znacząco wpłynie na poprawę jakości nawigacji. Dla wielu osób punkt odniesienia w postaci sygnalizacji świetlnej jest zdecydowanie lepiej przyswajalny, niż informacja mówiąca o odległości do kolejnego manewru. Poza tym, sygnalizatory świetlne w AutoMapie wchodzą w skład systemu AutoMapa Traffic. Wiele korków powstaje właśnie przy barierach takich, jak światła i to znacznie dalej, niż potrafimy je dojrzeć. Wiedza o nich pozwala na lepsze pokonywanie tych zatorów” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

AutoMapa błyskawicznie zareagowała również na zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i wprowadziła nowe , podniesione limity prędkości obowiązujące na polskich drogach. W świetle nowych przepisów, po drogach ekspresowych dwujezdniowych i autostradach, poruszać się można teraz odpowiednio 120 i 140 km/h.

Nowa AutoMapa 6.7 dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkownikow posiadających ważną subskrypcję. Program można pobrać ze strony www.AutoMapa.pl

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej