Strona główna / Na czasie / Automatyczny backup danych iPhona
niedziela 23 styczeń 2011 | Darrell Bethune
Automatyczny backup danych iPhona
Iomega wprowadza na rynek Iomega SuperHero - urządzenie do archiwizacji z wbudowaną ładowarką. Urządzenie zapewnia automatyczną archiwizację danych – każdorazowo, podczas ładowania telefonu. Telefonu iPhone i pokrewnego iPoda.
Tagi: iphone, apple, iomega,Użytkownicy iPhone’ów, którzy utracili telefon wskutek uszkodzenia, zgubienia lub kradzieży boleśnie odczuli problem utraty kluczowych kontaktów oraz unikalnych zdjęć, z powodu zbyt rzadkich synchronizacji z iTunes.

„Nasze wewnętrzne badania i osobiste doświadczenia dowodzą, że na świecie jest wielu użytkowników, którzy przechowują w telefonie wiele kluczowych danych i bardzo rzadko lub wcale nie podłączają telefonu do komputera w celu synchronizacji danych.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes firmy Iomega. ”Dzięki urządzeniu Iomega SuperHero, w przypadku utraty telefonu, wystarczy umieścić nowy aparat w ładowarce i wcisnąć przycisk Restore (Przywróć), by odzyskać wszystkie kluczowe dane. Dla milionów zapracowanych użytkowników iPhone’ów, Iomega SuperHero jest idealną alternatywą wysyłania próśb o przesłanie danych kontaktowych do znajomych z Facebooka z powodu utraty telefonu. Iomega stworzyła dostępną cenowo i praktyczną ‘polisę’ dla każdego użytkownika, dla którego zawartość telefonu jest równie lub bardziej cenna od samego urządzenia.”

Jak działa Iomega SuperHero Backup and Charger

  • Iomega SuperHero jest kompaktową stacją dokującą, którą można umieścić na biurku lub nocnym stoliku i podłączyć do gniazdka elektrycznego. Urządzenie wyposażone jest w kartę SD o pojemności 4GB, która służy do archiwizacji kontaktów i zdjęć z telefonu. (Można wykorzystać większe karty SD, jeśli użytkownik potrzebuje więcej przestrzeni na dane lub archiwizuje kilka telefonów). Wystarczy pobrać darmową aplikację SuperHero z Apple Store,  zainstalować ją na telefonie, aby telefon był gotowy do współpracy ze stacją dokującą SuperHero. 
  • Po umieszczeniu telefonu z zainstalowaną aplikacją w stacji dokującej program uruchamia się automatycznie oferując możliwość archiwizacji kontaktów i zdjęć podczas ładowania baterii. Użytkownicy mogą nadać nazwy telefonów, tak, aby różne telefony mogły korzystać z tej samej stacji dokującej archiwizując dane. Pasek zaawansowania informuje o postępie archiwizacji. Po wstępnej archiwizacji kontaktów i zdjęć z telefonu kolejne archiwizacje dotyczą tylko zmienionych danych. 
  • W przypadku zgubienia lub utraty telefonu można odzyskać zdjęcia i kontakty umieszczając w stacji dokującej nowy telefon i wciskając przycisk ‘Restore’. Iomega SuperHero Backup and Charger for iPhone jest w pełni kompatybilny z iPhone 4, 3GS i 3G oraz iPod Touch (trzeciej i czwartej generacji). 

Dostępność i gwarancja
Urządzenie Iomega SuperHero Backup and Charger for iPhone będzie dostępne na rynku polskim od lutego 2011 r.  w  cenie 299 PLN brutto. Urządzenie objęte jest 3 letnią gwarancją (po rejestracji produktu).

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej