Strona główna / Na czasie / Stan zabezpieczeń firmowych komputerów
wtorek 08 luty 2011 | erka
Stan zabezpieczeń firmowych komputerów
Bezpieczeństwo komputerowe wraz z rozwojem technik informatycznych staje się coraz większym priorytetem w działaniu współczesnych przedsiębiorstw.  D-Link oraz home.pl wspólnie zrealizowały badanie na temat stanu zabezpieczeń komputerów firmowych w Polsce. Dane z badań stały się podstawą dedykowanego raportu przygotowanego i opublikowanego przez serwis Webhosting.pl.

W badaniach „Komputery w firmach“ w ramach D-Link Technology Trend skupiono się na tym, jak firmy dbają o bezpieczeństwo, jak planują o nie dbać w przyszłości, jakie do tej pory miały problemy i czego się obawiają. Wyniki badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC wzbudziły wiele wątpliwości co do ogólnej kondycji bezpieczeństwa komputerowego w polskich firmach.

Wnioski zamieszczone w Raporcie nie są optymistyczne. Choć powszechnie stosowane są podstawowe zabezpieczenia w postaci zapór ogniowych i aplikacji antywirusowych, to często przedsiębiorstwa są bezradne wobec skali i różnorodności ataków przeprowadzanych przez cyberprzestępców. Z Raportu wynika, że blisko 40% badanych firm doświadczyło utraty danych.

– “Szczególnym problemem jest bagatelizowanie nowych zagrożeń, płynących nie tylko z Internetu. Konieczna jest zmiana podejścia do tematu i stosowanie adekwatnych do zagrożenia środków. Stąd wzięło się nasze zaangażowanie w badanie i edukację użytkowników w tym zakresie.” – mówi Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl.

Oprócz wyników badań, raport „Bezpieczeństwo IT W Polskich Firmach” przygotowany przez serwis Webhosting.pl zawiera wnikliwe analizy wielu zagrożeń na jakie narażone są firmowe sieci komputerowe i użytkownicy domowi, wskazówki, jak z takimi zagrożeniami sobie radzić oraz prognozy specjalistów odnośnie bezpieczeństwa IT. Raport można pobrać bezpłatnie ze strony Webhosting.pl (http://webhosting.pl/Raport.Webhosting.pl.Bezpieczenstwo.IT.w.polskich.firmach).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej