Strona główna / Na czasie / Nowości nawigacyjne na iPhona
poniedziałek 14 luty 2011 | Jan Petersen
Nowości nawigacyjne na iPhona
Już niedługo na iPhone’ach będzie można korzystać z Reality Scanner oraz NAVIGON Camping and Motorhome Navigation.

„Większa wartość użytkowa nawigacji wynika nie tylko z wprowadzania nowych funkcji. Często to połączenie nowych funkcji z tymi już sprawdzonymi i lubianymi sprawia, że aplikacja oferuje nowe możliwości użytkowania. Dobrym przykładem jest planowana aktualizacja nawigacji dla pieszych, do której ma zostać dołączona funkcja Reality Scanner” - mówi Gerhard Mayr, vice-president działu Worldwide Mobile Phone w firmie NAVIGON

Znajdź cele specjalne za pomocą kamery i odbiornika GPS

Dzięki funkcji Reality Scanner spacer po mieście zmienia się w wycieczkę z przewodnikiem. Kamera wbudowana w iPhone’a oraz odbiornik GPS umożliwiają teraz odnajdowanie celów specjalnych w najbliższej okolicy użytkownika. Nazwa, symbol oraz odległość do szukanego miejsca pojawią się na ekranie nad obrazem wyświetlonym z kamery. Po kliknięciu na symbol POI otwiera się okienko z dodatkowymi informacjami. Użytkownik może również zostać poprowadzony bezpośrednio do wybranego miejsca.

Nawigacja campingowa

Nowa funkcja, która będzie dostępna do ściągnięcia w trybie „In App Purchase”, zmieni iPhone’a w urządzenie pożyteczne nie tylko w czasie spacerów, ale również podczas podróży samochodem kempingowym czy z przyczepą. Camping and Motorhome Navigation oblicza trasę wybierając drogi odpowiednie dla większych pojazdów z dużym obciążeniem. Dla każdego pojazdu można stworzyć indywidualny profil poprzez wprowadzenie do aplikacji jego wymiarów oraz wagi. Dzięki wprowadzonym danym nawigacja omija trasy na których znajdują się niskie mosty czy wąskie uliczki.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej