Strona główna / Na czasie / LG: smartfony i tablety
poniedziałek 14 luty 2011 | Mariola Czapkiewicz/LG
LG: smartfony i tablety
LG Electronics pokazał w Barcelonie na Mobile World Congress dwa, najnowsze produkty: LG Optimus 3D — super smartfon z przełomowymi funkcjami 3D oraz LG Optimus Pad (W Polsce o nazwie LG Swift Tab) — tablet działający na platformie Android i systemie operacyjnym Honeycomb.

Firma przedstawiła w Barcelonie pierwszy na świecie smartfon z procesorem dwurdzeniowym (LG Optimus 2X), jeden z najcieńszych i najlepszych pod względem jasności ekranu (LG Optimus Black) oraz pierwszy telefon LG zgodny ze standardem LTE 4G (LG Revolution).

LG Optimus 3D

LG Optimus 3D jest wyjątkowo wydajnym inteligentnym telefonem opartym na procesorze dwurdzeniowym, trybie dwukanałowym i podwójnej pamięci. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor OMAP4 1GHz i cztery razy więcej dekoderów wideo niż produkty konkurencyjne, smartphone ma dwukrotnie lepsze parametry graficzne niż jego najlepszy konkurent. Użytkownicy mogą się o tym przekonać podczas przeglądania Internetu, uruchamiania aplikacji i odtwarzania materiałów multimedialnych. Ponadto LG Optimus 3D, jako pierwszy smartfon na świecie, zapewnia pełną obsługę technologii 3D — od nagrywania po przeglądanie i udostępnianie materiałów trójwymiarowych. Wyposażony został w kamerę z systemem podwójnej soczewki (dual lens), która umożliwia rejestrowanie obrazów w standardzie True 3D, które można natychmiast przeglądać na ekranie o przekątnej 4,3 cala, bez potrzeby stosowania okularów 3D. Urządzenie oferuje wiele opcji połączenia, dzięki którym użytkownicy mają wyjątkowo łatwy dostęp do treści zapisywanych na telefonie i przesyłanych na inne urządzenia, w tym HDMI (High Definition Multimedia Interface) i DLNA (Digital Living Network Alliance).

LG Optimus Pad

LG Optimus Pad wyznacza nowe standardy tabletów. Model LG wyposażony został w 8,9-calowy wyświetlacz. Jego rozmiary, kształt oraz dostępność funkcji, umożliwiają obsługę za pomocą jednej ręki. Współczynnik obrazu 15:9 i rozdzielczość obrazu Full HD 1080p zapewniają użytkownikom korzystanie z pełnej palety multimediów na szerokoekranowym wyświetlaczu WXGA o rozdzielczości 1280 x 768. Nowy tablet jest wyposażony w platformę Honeycomb firmy Google, zoptymalizowaną pod kątem tabletów, z intuicyjnym interfejsem działającym na podobnych zasadach jak w komputerach PC. LG Optimus Pad posiada dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2 1 GHz, który zapewnia wyjątkową wydajność i ułatwia oszczędne zarządzanie energią. Dodatkowo LG Optimus Pad jest pierwszym na świecie tabletem z wbudowaną kamerą 3D, umożliwiającą rejestrowanie realistycznych zdjęć i filmów wideo w trzech wymiarach, które następnie można przeglądać w telewizorze 3D HD lub udostępniać w Internecie w serwisie YouTube 3D.

LG Optimus 2X

LG Optimus 2X  jest pierwszym na świecie smartfonem z dwurdzeniowym procesorem. Powstał we współpracy z firmą NVIDIA — jednym z największych producentów procesorów graficznych.  Procesor dwurdzeniowy Tegra 2, w który wyposażono ten model, to kompleksowy układ scalony typu system-on-a-chip. Jest on taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i gwarantuje niskie zużycie energii oraz wysoką wydajność. LG Optimus 2X oferuje nie tylko wszechstronne funkcje multimedialne. Procesor Tegra 2 gwarantuje szybsze i bardziej płynne przeglądanie stron WWW i może wykonywać wiele zadań równocześnie praktycznie bez opóźnień na ekranie.

LG Optimus 2X pozwala na odtwarzanie i nagrywanie filmów HD 1080p za pomocą funkcji HDMI mirroring, która umożliwia konwersję treści na zewnętrznych wyświetlaczach do jakości Full HD. Smartphone ten może się łączyć bezprzewodowo z urządzeniami cyfrowymi zgodnymi ze standardem DLNA (Digital Living Network Alliance), takimi jak telewizory HD, co umożliwia granie w gry w sposób przypominający granie na konsoli. Pozwala przy tym w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez udostępnioną w telefonie funkcję HDMI mirroring i żyroskop.

LG Optimus Black

LG Optimus Black jest jednym z najcieńszych i najlżejszych na świecie smartfonów z systemem operacyjnym Android. Od chwili, gdy został zaprezentowany na targach CES 2011, zdążył się stać rynkowym przebojem: złożono na niego już ponad dwa miliony wstępnych zamówień w 20 krajach. Na targach MWC 2011 zostaną zaprezentowane telefony LG Optimus Black w wersji specjalnej, w której wykorzystano projekty graficzne udostępnione prze fundację Keitha Haringa. Model ten ma niezwykle cienką obudowę, a 4-calowy wyświetlacz NOVA gwarantuje optymalną jasność i czytelność w każdym oświetleniu. Kryształowo przejrzysty ekran zapewnia również bardziej naturalny obraz stron WWW, ponieważ wyświetla bardziej realistyczne odcienie bieli. Zużywa przy tym o 50% mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami LCD. Dodatkowo LG Optimus Black oferuje szereg inteligentnych funkcji, które ułatwiają obsługę urządzenia, takich jak interfejs użytkownika Gesture UI, Wi-Fi Direct oraz kamerę przednią o rozdzielczości 2 MP.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej