Strona główna / Na czasie / NVIDIA Tegra 2 w najnowszych tabletach
piątek 18 luty 2011 | Blog Nvidia
NVIDIA Tegra 2 w najnowszych tabletach
Pisanie artykułów to miłe i pożyteczne zajęcie

Nowe supertablety są wyposażone w układy Tegra 2 firmy NVIDIA i system Android firmy Google; są szybsze, bardziej responsywne i oferują ogromne możliwości graficzne.

Dwurdzeniowy procesor centralny oraz procesor graficzny GeForce wbudowane w układ Tegra 2 sprawiają, że urządzenia pozwalają na pracę wielozadaniową z taką samą łatwością i szybkością, jak nasze komputery PC. Nowe tablety umożliwiają też przeglądanie Internetu ze sprzętową akceleracją materiałów Flash. Doskonale sprawdzą się również przy odtwarzaniu filmów HD i obsłudze gier, których jakość dorównuje konsolom – w przypadku niektórych wieloplatformowych tytułów gracze z supertabletami mogą zmierzyć się z graczami uruchamiającymi tę samą grę na innym tablecie, na konsoli, a nawet na komputerze PC lub Mac.

„Sprzętowa akceleracja Flash sprawia, że układ NVIDIA Tegra 2 umożliwia płynne przeglądanie sieci z bogatymi materiałami stworzonymi w tej technologii – filmami, grami i bogatymi aplikacjami internetowymi,” skomentował Danny Winokur, Wiceprzewodniczący działu ds. oprogramowania Flash w firmie Adobe.

Wystarczy spojrzeć na tablety Acer ICONIA Tab A100 i A500. Widać, że zostały zaprojektowane z myślą o rozrywce i materiałach w wysokiej rozdzielczości – są wyposażone w 10,1-calowy wyświetlacz cechujący się wysokim kontrastem i bogatymi barwami i umożliwiają odtwarzanie oraz współdzielenie filmów wideo w HD. To również maszyny do gier; 10-punktowy ekran wielodotykowy i akcelerometr ułatwiają rozgrywkę zarówno w gry typu arcade, jak i w sieciowe gry 3D.

Warto też zainteresować się firmą ASUS, która również przygotowuje dwa własne tablety z serii Eee Pad: Slider i Transformer z procesorami Tegra 2. Eee Pad Slider na pewno zainteresuje osoby szukające połączenia tabletu i netbooka. Urządzenie zostało wyposażone w 10,1-calowy ekran dotykowy z matrycą IPS, który zapewnia wygodę obsługi palcami, a także w sprytną wysuwaną klawiaturę QWERTY. Eee Pad Transformer posuwa się krok dalej – do urządzenia można dokupić opcjonalną stację dokującą, która przekształci tablet w pełnoprawnego notebooka z klawiaturą QWERTY gotowego do długotrwałej pracy przy biurku, która może trwać nawet 16 godzin na samych akumulatorach.

Nie zapominajmy o supertablecie firmy Toshiba, który oferuje możliwość personalizacji w bardzo szerokim zakresie i lada chwila trafi na rynek. Ekran o rozmiarach 10,1 cala cechuje się wysoką rozdzielczością w proporcji 16:10, czyli 1280 x 800 pikseli. Konstrukcja urządzenia umożliwia wymianę tylnej pokrywy na inną, dostosowaną do potrzeb konsumenta, a także wymianę akumulatora.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej