Strona główna / Na czasie / Tablet Antares na Androida
sobota 19 luty 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Toshiba
Tablet Antares na Androida
Toshiba wprowadza do sprzedaży w Europie tablet z systemem Android. Diwajs ma ekran przekątnej 10.1 cala (25.7cm), świetną jakość  dźwięku i obrazu, wbudowaną nawigację GPS oraz 2 kamery.

"Wprowadzenie nowego tabletu z systemem Android jest zgodne z naszą strategią sprzedaży tej kategorii produktów na rynku europejskim" - powiedział Marco Perino, General Manager, Digital Product Division, Toshiba Europe.

Przeglądanie Internetu i oglądanie filmów w formacie 16:10

W swoim najnowszym produkcie, Toshiba położyła szczególny nacisk na funkcje multimedialne. W nowym tablecie znajdziemy dwurdzeniowy procesor NVIDIA Tegra 2. Panoramiczny ekran o formacie 16:10 ma przekątną 10,1 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Ekran ten pozwala wygodnie przeglądać strony WWW zarówno w pionie jak i w poziomie, świetnie sprawdzi się też przy oglądaniu filmów jak i przy grach.

Technologie poprawy jakości dźwięku i obrazu

Nowy tablet wyposażony jest w ekran automatycznie dostosowujący jasność i kontrast obrazu do natężenia oświetlenia zewnętrznego. Zastosowano w nim także technologię Toshiba Resolution+, która dostosowuje parametry wyświetlania filmów niższej jakości do możliwości ekranu o wysokiej rozdzielczości. System dźwiękowy dostosowuje moc brzmienia do odgłosów tła. Głośniki stereo tabletu zapewnią odpowiednią jakość dźwięku zarówno podczas słuchania muzyki i oglądania filmów, jak i podczas gier.

Duże możliwości

Nowy tablet Toshiba obsługuje 3G, ma wbudowany żyroskop i akcelerometr. Wbudowana we front obudowy kamerka ma rozdzielczość 2 mln. pikseli, kamerka w tyłu ma rozdzielczość 5 mln. pikseli. Produkt Toshiby wyposażony jest w liczne złącza, które ułatwiają podłączenie go do innych urządzeń. Znajdziemy w nim m.in. pełnowymiarowe gniazdo HDMI umożliwiające wyświetlanie zdjęć, czy filmów z pamięci tabletu na ekranie telewizora. Tablet ma także gniazdo USB 2.0 służące np. do podłączenia dysku zewnętrznego, czy kamery oraz mini-USB do wpięcia innego tabletu, czy pamięci zewnętrznej. Wgrywanie i zgrywanie plików ułatwia także slot na karty SD. Nowość Toshiby wyposażona jest też w kartę sieciową 802.11n WLAN.

Sklepy z aplikacjami i wymiana plików

Nowy produkt Toshiby umożliwia łatwy dostęp do internetowego sklepu Google Andoid Market. Wraz z tabletem otrzymamy dostęp do chmury obliczeniowej Toshiba Places, na której znajduje się odrębny sklep z aplikacjami dostosowanymi do rozmiarów ekranu urządzenia (10,1 cala). Platforma Toshiba Places oferuje możliwość prostego zawieszania plików w jej wirtualnej przestrzeni. Umieszczonym w wirtualnej chmurze kontentem możemy się dzielić, tworząc do niego dostęp naszym przyjaciołom i znajomym. 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej