Strona główna / Na czasie / Nowość: szybkie SSD Intela
wtorek 01 marzec 2011 | Linda Faye Bonniksen
Nowość: szybkie SSD Intela
Intel wprowadza do oferty SSD 510,który oferuje szybki interfejs SATA o przepustowości 6 gigabitów na sekundę (Gb/s). Dysk wykorzystuje w pełni wyższą prędkość magistrali SATA w nowych platformach z niedawno wprowadzonymi procesorami Intel Core drugiej generacji.
Tagi: intel, ssd, hdd, pamięć,

Intel SSD 510 obsługuje transmisję danych z szybkością do 500 megabajtów na sekundę (MB/s), podwaja szybkość odczytu sekwencyjnego i zwiększa ponad trzykrotnie (do 315 MB/s) szybkość zapisu sekwencyjnego w porównaniu z bieżącymi dyskami SSD 3Gb/s Intela, aby przenosić więcej danych w krótszym czasie. Dzięki temu nadaje się idealnie dla wymagających graczy, twórców mediów, użytkowników stacji roboczych i dla każdego entuzjasty technologii.

50% plus HDD

Intel SSD 510 oferuje najwyższą szybkość odczytu i zapisu sekwencyjnego wśród konsumenckich stacji SATA SSD dostępnych dziś na rynku, zapewniając wydajność wyższą o ponad 50 procent niż tradycyjne dyski twarde (HDD)1. W porównaniu do dysków mechanicznych dyski SSD nie tylko przyspieszają reakcje systemu, ale są bardziej wytrzymałe, zużywają mniej energii i działają ciszej, ponieważ nie zawierają ruchomych części. Dyski SSD skracają czas rozruchu systemu, uruchamiania aplikacji oraz dostępu do plików i szybciej budzą się ze stanu uśpienia, co przekłada się na zauważalne zwiększenie wydajności. Konwencjonalne dyski twarde nie mogą też efektywnie wykorzystać zalet technologii 6 Gb/s, ponieważ nie wykorzystują w pełni nawet bieżącego interfejsu SATA 3 Gb/s.

NAND inside

Seria Intel SSD 510 wykorzystuje sprawdzoną, 34-nanometrową pamięć NAND flash, aby zapewnić najlepszą w tej klasie wydajność: sekwencyjny odczyt danych z szybkością 500 MB/s i zapis z szybkością 315 MB/s w przypadku modelu o wysokiej pojemności.

Produkt jest już dostępny w wersjach o pojemności 250 GB w cenie 584 dol. oraz 120 GB w cenie 284 dol. w partiach po 1000 sztuk. Obie wersje są objęte ograniczoną trzyletnią gwarancją.

Wersja 120 GB jest idealna do komputerów stacjonarnych z podwójnym napędem — hybrydowych konfiguracji, które cieszą się coraz większą popularnością. W konfiguracjach tego typu system operacyjny, ulubione aplikacje i gry są przechowywane w stacji SSD, co skraca rozruch systemu i zwiększa wydajność aplikacji, natomiast dysk twardy służy do przechowywania danych.

Łatwa migracja

Oprócz wysokiej niezawodności nabywcy stacji Intel SSD zyskują bezpłatne oprogramowanie Intel SSD Toolbox z optymalizatorem Intel SSD, które oferuje użytkownikom Microsoft Windows zaawansowany zbiór narzędzi administracyjnych, informacyjnych i diagnostycznych pomagających zachować pierwotną kondycję i wydajność stacji. Aby ułatwić sobie proces instalacji, wszyscy użytkownicy stacji Intel SSD mogą pobrać bezpłatne oprogramowanie Intel Data Migration, które umożliwia sklonowanie całej zawartości starszego napędu (SSD lub HDD) na dowolną stację Intel SSD.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej