Strona główna / Na czasie / Masz telefon do swojego serwisu hostingowego?
sobota 12 marzec 2011 | Katarzyna Sekunda-Piszczek
Masz telefon do swojego serwisu hostingowego?
Wybierając rejestratora domen lub hostingodawcę, warto zwrócić uwagę, czy na jego stronie znajduje się rozbudowany system pomocy. Jest to zestaw porad i instrukcji, które ułatwiają użytkownikowi serwisu sprawne poruszanie się po witrynie usługodawcy, nabycie usługi oraz jej efektywne wykorzystanie.
 

 

  • System pomocy ma ułatwić klientowi samodzielne rozwiązanie napotkanych trudności. Co więcej pomoc zawarta na witrynie jest również nieocenionym źródłem informacji dla osób chcących zyskać szerszą wiedzę o zakupionych usługach. Pozwala nie tylko lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania m.in. domen i serwerów, ale także w pełni wykorzystać możliwości, które dają.
  • Zwrócenie uwagi na zawartość i sposób prezentacji treści umieszczonych w opisywanych systemach, może być pomocne przy dokonywaniu wyboru usługodawcy. Rozbudowany i czytelny system pomocy świadczy o dużym doświadczeniu usługodawcy w kontakcie z klientem. Zazwyczaj są one wynikiem pracy konsultantów Biura Obsługi Klienta i administratorów usług. Gromadzenie najczęściej poruszanych kwestii i skrupulatne opisywanie ich rozwiązań, ułatwia klientom korzystanie z usług. Jednocześnie skraca to cenny czas potrzebny na zaradzenie trudnościom, które mogą wystąpić. Ten aspekt jest szczególnie istotny, gdy kontakt z usługodawcą jest ograniczony.
  • Ważne jest również, aby system (np. wraz z wprowadzaniem zmian w ofercie) był na bieżąco aktualizowany. Przykładowo serwis nazwa.pl, wchodząc na rynek wtórny domen, przygotował materiały instruktażowe dla Internatów, m.in. w postaci prezentacji. Ułatwiają one zrozumienie zasad działania Giełdy Domen. Jest to tym bardziej cenne, że kupno zarejestrowanych już domen dopiero zaczyna być popularne na polskim rynku i wiedza na temat działania rynku wtórnego nie jest jeszcze powszechna.

O wartości systemu pomocy klient przekonuje się najczęściej, gdy go pilnie potrzebuje.

Dlatego wybierając usługodawcę, warto zwrócić uwagę na zastosowane przez niego rozwiązania.

Korzyści zapewne będą widoczne już przy pierwszych trudnościach, jeżeli takowe się pojawią.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej