Strona główna / Na czasie / NVIDIA Quadro 2000D w medycynie
poniedziałek 14 marzec 2011 | erka/ nvidia
NVIDIA Quadro 2000D w medycynie
Firma NVIDIA poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowych układów graficznych NVIDIA® Quadro® 2000D, przeznaczonych do wykorzystania w profesonalnych systemach wizualizacji medycznych.

Nowe karty powiększają tym samym rodzinę profesjonalnych układów graficznych Quadro, zbudowanych w oparciu o architekturę NVIDIA Fermi. Quadro 2000D gwarantują wyświetlanie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości w aplikacjach wspierających diagnostykę w szpitalach, klinikach i innych środowiskach wymagających najwyższej jakości obrazu w celu zapewnienia skutecznej i precyzyjnej diagnostyki.

Karty NVIDIA Quadro 2000D wyposażono w dwa złącza DVI, za pośrednictwem których do wyświetlaczy przesyłany jest obraz o barzo wysokiej rozdzielczości (do 10 megapikseli), wymagany do precyzyjnej diagnostyki. Quadro 2000D wyświetlają obraz w 10- i 12-bitowej skali szarości, co pozwala na wykrycie nawet najbardziej subtelnych różnic tonalnych w wyśwetlanych obrazach. Karty obsługują również standard DICOM, umożliwiający jednolitą i precyzyjną kalibrację monitorów.

Inną funkcją wyróżniającą Quadro 2000D jest technologia NVIDIA Mosaic™, pozwalająca na rozciągnięcie wywietlanego obrazu na wiele monitorów, bez poświęcania wydajności. Jedna stacja roboczna z czterema kartami Quadro 2000D może wyświetlać obraz nawet na 8 monitorach. Technologia NVIDIA SLI® Multi-OS pozwala z kolei na jednoczesne wyświetlanie obrazu z systemów Windows i/lub Linux, działających na tej samej stacji roboczej.

Dzięki technologiom NVIDIA® 3D Vision oraz 3D Vision Pro, karty Quadro 2000D potrafią wyświetlać bogate i realistyczne obrazy trójwymiarowe.

Dostępność i ceny

Karty NVIDIA Quadro 2000D otrzymały certyfikat zgodności i są dostępne wraz ze stacjami roboczymi HP Z800, Z600 oraz Z400, a także Dell Precision T7500, T5500, T3500 oraz R5400 (w USA), za pośrednictwem programu Dell Software & Peripherals (S&P).

Quadro 2000D dostępne są u autoryzowanych dystrybutorów: PNY Technologies w USA i Europie, ELSA w Japonii oraz Leadtek w rejonie Azji i Pacyfiku. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 429 Euro.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej