Strona główna / Na czasie / Happy hour w projekcie blupill
wtorek 15 marzec 2011 | Robert Kamiński
Happy hour w projekcie blupill
Przez najbliższe 24 godziny będzie można korzystać z usługi optymalizacji w projekcie blupill za darmo. Taką decyzją zakończyła się niespodziewana przerwa techniczna, która miała miejsce 14 marca.

Po tym jak zespół projektu zlokalizował i usunął problem z płatnościami SMS za usługę zapadła decyzja o wprowadzeniu happy hour. - To będzie najdłuższa happy hour w tej strefie czasowej - żartuje Sebastian Barylski, szef projektu. - Godzina darmowego korzystania z usługi u nas potrwa prawie dobę. Chcemy w ten sposób podziękować użytkownikom, którzy sprawnie i rzetelnie pomogli nam szybko wykryć problem.

W ciągu dwóch dni do projektu blupill dotarło 14 zgłoszeń od użytkowników, którzy nie mogli skorzystać z usługi. Sygnalizowali, że mają problem z przejściem do wyników szczegółowych optymalizacji mimo wysłania SMS-a. Aplikacja działająca na ich komputerze zatrzymywała się: - Od 10 minut bezskutecznie czekam na potwierdzenie płatności SMS-em – donosił jeden z naszych użytkowników.

Zespół projektu blupill ustalił, że SMS-y wysłane przez użytkowników mogły nie zostać zarejestrowane przez operatora płatności. Także kod w wiadomości SMS okazał się zbyt długi – mógł być bardzo problematyczny dla użytkowników. Wówczas sieć komórkowa naliczała opłatę zanim SMS dotarł do operatora płatności. - Problem w tym, że wybraliśmy model płatności SMS, który pozwalał płacić za usługę z dowolnego telefonu - wyjaśnia Barylski. - Wówczas użytkownik musi wysłać kod SMS o unikalnej treści. Niestety przy jego wpisywaniu łatwo o pomyłkę.

Po rozpoznaniu problemu usługa została wyłączona na czas aktualizacji systemu. Wraz zakończeniem przerwy technicznej przygotowaliśmy dla użytkowników specjalną niespodziankę. - Postanowiliśmy dać wszystkim darmowy dostęp do projektu - informuje Barylski. - Każdy, kto nie mógł przejść przez płatność SMS ma teraz możliwość skorzystania z usługi za darmo. Osobom, które skontaktowały się z naszym wsparciem technicznym i podały nam dużą liczbę informacji damy możliwość darmowego korzystania z projektu blupill przez cały miesiąc.

Po zakończeniu happy hour projekt blupill wprowadzi nowy model płatności SMS. Treść SMS-a będzie prostym słowem. Za usługę będzie można zapłacić tylko z numeru telefonu, który poddawany jest optymalizacji. To pozwoli dodatkowo upewnić się, że użytkownik usługi jest jednocześnie użytkownikiem komórki, którą optymalizuje.

Projekt blupill to wersja testowa usługi, która wymaga jeszcze pracy - zaznacza Barylski. - Każdy sygnał od użytkowników o jakichkolwiek problemach jest dla nas bardzo cenny i dokładnie go sprawdzamy. Prosimy też o wszelkie dodatkowe informacje. Tylko dzięki pomocy użytkowników możemy udoskonalać usługę, a happy hour jest dowodem naszej wdzięczności za ich czas i wkład w rozwój projektu.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej