Strona główna / Na czasie / Jak wybieramy rozwiązania prawne w UE
poniedziałek 28 marzec 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Lexcalibur
Jak wybieramy rozwiązania prawne w UE
Dlaczego administracja oraz organy wybieralne, czyli ustawodawcy, którymi są w Polsce Sejm i Senat, wybierają takie a nie inne rozwiązania prawne? Jak Unia Europejska poradziła sobie z oceną skutków regulacji i wpływem na poszczególne obszary aktywności społeczeństw? Jak ocenić wpływ projektu ustawy na faktyczne rozwiązania funkcjonujące w gospodarce? Na te, oraz szereg bardziej szczegółowych pytań odpowie seminarium organizowane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Warto posłuchać.  

W dniach 8-9 czerwca 2011 roku Katedra Prawa Europejskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wspólnie z firmą doradczą Lexcalibur organizują seminarium edukacyjne, poświęcone problematyce stanowienia prawa europejskiego.

Głównym wątkiem tematycznym będzie mechanizm racjonalizacji wyboru określonej opcji interwencyjnej przez organy administracji europejskiej, opierający się na wyniku oceny skutków regulacji, przeprowadzonej zgodnie z Impact Assessment Guidelines.

Seminarium koresponduje z zadaniami polskiej administracji, która będzie zaangażowana w aktywności związane z Prezydencją Polski w UE.

Więcej informacji: http://www.Lexcalibur.pl/seminarium

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej