Strona główna / Na czasie / Dell inwestuje miliard dolarów w chmurze
sobota 09 kwiecień 2011 | Robert Kamiński / Dell
Dell inwestuje miliard dolarów w chmurze
Dell zwiększa inwestycje w nowe technologie i usługi, które pomogą klientom wprowadzać innowacje i poprawiać wyniki biznesowe w Wirtualnej Erze.

W tym roku finansowym Dell zainwestuje miliard dolarów na dostarczenie rozwiązań, usług i technologii opartych na chmurze, aby pomóc klientom wykorzystać możliwości jakie daje obecny postęp w technologii.

Globalne centra danych zwiększają możliwości obliczeniowe chmury

W ciągu najbliższych 24 miesięcy Dell zbuduje na całym świecie wydajne centra danych, aby umożliwić klientom dostęp do publicznych i prywatnych chmur oraz światowej klasy outsourcingu IT. Dzięki połączeniu technologii i usług Dell z potencjałem partnerów firmy, nowe centra danych umożliwią klientom wykorzystanie zalet z zakresu infrastruktury, platform i wirtualnego pulpitu, a także outsourcingu IT dostarczanych jako usługi. Klienci Dell będą teraz mogli:

 • Zapewnić jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni dyskowej i skalowalność oraz dopasowanie kosztów w celu wykorzystania rozwoju i testowania aplikacji lub skalowalnego hostowania zewnętrznych aplikacji
 • Udostępniać nieograniczone zasoby do przechowywania danych, tworzyć kopie zapasowe poza siedzibą firmy i odzyskiwać dane
 • Przyspieszać tworzenie aplikacji i środowisk testowych
 • Centralizować, zabezpieczać i łatwiej zarządzać danymi użytkowników, jednocześnie ułatwiając funkcjonowanie zdalnych i mobilnych pracowników

Nowe Centra Rozwiązań (Solutions Centres) wyznaczają standardy na przyszłość

W tym roku Dell otworzy 12 Globalnych Centrów Rozwiązań, a w ciągu najbliższych 18 miesięcy planuje otwarcie 10 kolejnych, by udostępniać firmom na całym świecie otwarte, sprawne i przystępne cenowo rozwiązania. Globalna sieć centrów będzie zapleczem, dzięki któremu klienci poznają rozwiązania dla danej branży i doświadczenie Dell w tym zakresie. Eksperci Dell będą pracować razem z klientami, pomagając lepiej wykorzystywać ich budżety IT, zmniejszać koszty zarządzania infrastrukturą, jednocześnie inwestując więcej w innowacje technologiczne służące rozwojowi ich przedsiębiorstw.

Dzięki testowaniu na zasadzie „Proof of Concept”, Dell zagwarantuje, że rozwiązanie sprawdzi się w środowisku klienta, a warsztaty Architectural Design pomogą zaprojektować ofertę spełniającą potrzeby biznesowe klientów. Tym samym Centra Rozwiązań dadzą klientom i partnerom Dell dodatkowe narzędzie rozwiązywania problemów w centrach danych.

Nowe rozwiązania dla Wirtualnej Ery

Dell wprowadza najnowsze rozwiązania, które oferują niezrównaną wydajność i innowacyjne podejście:

Centra danych nowej generacji

 • Dell vStart - Dell udostępnia szybszy sposób na budowanie wirtualnej infrastruktury, która ma przyspieszyć przejście na technologię chmury. Dell vStart upraszcza wdrożenie wirtualizacji, oferując zakup kompletnego rozwiązania, które jest dostarczane w postaci gotowej do obsługi fizycznych i wirtualnych zadań. Dzięki vStart klient otrzymuje rozwiązanie wirtualnej infrastruktury w postaci gotowej do obsłużenia 100 lub 200 maszyn wirtualnych z jednym środowiskiem zarządzającym, wykorzystujące technologię Intel Xeon, serwery Dell PowerEdge, rozwiązania przechowywania danych Dell EqualLogic, przełączniki Dell PowerConnect, usługi wdrożeniowe, funkcje hypervisor i rozszerzenia niezbędne do zarządzania wirtualizacją. Rozwiązanie dostarczane jest bezpośrednio z fabryki Dell, wstępnie zmontowane i okablowane. Dzięki wliczonej w cenę usłudze wdrożenia, vStart pomaga klientom rozbudować infrastrukturę wymaganą do obsługi wirtualnych maszyn. Dell vStart jest zgodny z technologią VMWare, natomiast obsługa innych funkcji typu hypervisor jest planowana w najbliższych kwartałach.
 • Partnerstwo Dell i Microsoft w zakresie zarządzania i wirtualizacji - obie firmy ogłosiły trzyletni projekt strategiczny, który ma na celu pomóc klientom szybko wdrażać i zarządzać wirtualizacją oraz prywatną chmurą. Rozwiązania do zarządzania będą opierać się na technologii Dell Virtual Integrated System (VIS), Dell Advanced Infrastructure Manager oraz Microsoft System Center i mają na celu ulepszyć integrację we wszystkich warstwach – oprogramowania, sprzętowej i wirtualnej. Rozwiązania do wirtualizacji będą korzystać z technologii Microsoft Windows Server Hyper-V, która pozwala zmniejszyć koszty dzięki dużej wydajności. Przyszłe rozwiązania obydwu firm będą upraszczać zarządzanie wirtualizacją, zmniejszać koszty i usuwać przeszkody stojące na drodze do wdrożenia technologii chmury.
 • Dell oferuje jeden interfejs do zarządzania zasobami fizycznymi i wirtualnymi, który przyspiesza testowanie i udostępnianie heterogenicznego sprzętu w mieszanym środowisku IT.

Inteligentne zarządzanie danymi (Intelligent Data Management)

Nowa technologia Dell - Email and File Archive - pomaga zarządzać informacjami, które stanowią krwioobieg każdej organizacji. Kompleksowe rozwiązanie pomaga w optymalizacji pamięci i wymogach zgodności, jednocześnie zmniejszając obciążenia związane z projektowaniem, wdrażaniem i bieżącym zarządzaniem dzięki:

 • Wstępnie skonfigurowanej architekturze referencyjnej, która ułatwiają projektowanie konkretnych rozwiązań, uwzględniając konieczność dopasowania do indywidualnych wymagań klienta.
 • Bieżące zarządzanie i wsparcie z jednego miejsca, zarówno dla sprzętu jak i oprogramowania (zawarte ISVs).
 • Łatwe w użyciu platformy do przechowywania danych, zapewniające skalowalność i służące ochronie inwestycji klienta, umożliwiając nadążać za gwałtownym wzrostem ilości danych.

Podejście Dell zakłada możliwość wyboru przez klienta dostawców oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji (Symantec lub CommVault), a także preferowanego modelu - chmura danych lub infrastruktura na miejscu, a także potrzebnych usług dodatkowych.

Rozwiązania dla użytkownika końcowego

to kompleksowe rozwiązanie, składające się z prekonfigurowanego sprzętu i oprogramowania, które ma pomóc przyspieszyć wdrożenie wirtualizacji pulpitu. DDVS przyspiesza ten proces, tak by organizacje mogły przystosować się do obecnych zmian w sposobie pracy, która staje się coraz bardziej mobilna.

DDVS umożliwia klientom wspieranie praktycznie każdego urządzenia końcowego, w dowolnym czasie, miejscu i w efektywny kosztowo, bezpieczny i przewidywalny sposób. Oferta pomaga klientom osiągnąć cele biznesowe dzięki wyjątkowej analizie sposobu, w jaki rozwiązania informatyczne są dostarczane użytkownikowi końcowemu, zwiększając w ten sposób sprawność biznesową, wzbogacając doświadczenia i wydajność użytkownika końcowego, a także zmniejszając koszty operacyjne.

 Dostępność rozwiązań:

 • Rozwiązanie Dell vStart jest obecnie dostępne w Stanach Zjednoczonych, przy czym jego dostępność w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce jest spodziewana na 2 kwartał tego roku.
 • Wirtualizacja Dell i Microsoft jest obecnie dostępna na całym świecie.
 • Archiwizacja poczty e-mail i plików jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, przy czym jej dostępność w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Holandii jest spodziewana na 2 kwartał tego roku.
 • Rozwiązania wirtualizacji pulpitu Dell są aktualnie dostępne w Stanach Zjednoczonych, przy czym ich dostępność w innych krajach jest spodziewana jeszcze w tym roku.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej