Strona główna / Na czasie / Nowe badanie IBM w Polsce
wtorek 12 kwiecień 2011 | Informacja prasowa/IBM
Nowe badanie IBM w Polsce
IBM rozpoczął prace nad nowym raportem rynkowym – CMO Study. To globalne badanie opinii dyrektorów marketingu największych firm na świecie, prowadzone przez IBM Institute for Business Value, będzie obejmowało kilkaset wywiadów indywidualnych, z których 50 zostanie przeprowadzonych w Polsce.
Tagi: ibm, badanie,

40% wywiadów będzie przeprowadzonych na rynkach szybkiego wzrostu, do jakich zaliczana jest Polska. Dla porównania, 25% wywiadów IBM przeprowadzi w krajach Europy Zachodniej. Przebadane zostaną firmy operujące głównie na rynkach: telekomunikacyjnym, przemysłowym oraz finansowym. Wywiady realizowane będą podczas osobistych spotkań konsultantów IBM z badanymi dyrektorami marketingu.

„Konsumenci coraz częściej podejmują decyzje zakupowe w oparciu o informacje pochodzące ze źródeł, o których jeszcze niedawno nie słyszeliśmy, takich jak portale społecznościowe czy porównywarki cenowe. Tradycyjne techniki marketingowe mają coraz mniejszy wpływ na nasze decyzje zakupowe. W tym samym czasie, prezesi firm oczekują od swoich dyrektorów marketingu, że będą siłą napędową innowacji i rozwoju w swoich organizacjach. W przeprowadzonym w zeszłym roku globalnym badaniu CEO Study, 88 procent prezesów firm, jako swój priorytet wybrało zwiększenie wiedzy na temat zachowań klienta i dostosowanie do tego swojej oferty. Poprzez nasze badanie chcemy się dowiedzieć, jak osoby odpowiedzialne za marketing postrzegają swoją rolę, co jest dla nich największym wyzwaniem i jak łączą nowe techniki z tradycyjnymi, w celu budowy skutecznych strategii sprzedażowych” – powiedziała Katarzyna Okularczyk, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w IBM Polska.  

  • Badanie w Polsce potrwa do 10 maja. Wyniki dostępne będą pod koniec 2011 roku.
  • Dyrektorzy marketingu, którzy chcą wziąć udział w badaniu, mogą zgłaszać się do: Joanny Komudy, Brand System Manager, e-mail: joanna.komuda@pl.ibm.com

Office: 22-878-6916.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej