Strona główna / Na czasie / Toshiba Places łączy różne urządzenia
środa 13 kwiecień 2011 | Robert Kamiński
Toshiba Places łączy różne urządzenia
W trakcie konferencji  zorganizowanej w Rzymie, Toshiba zaprezentowała nową odsłonę platformy internetowej Toshiba Places, która umożliwia dostęp do cyfrowych treści oraz usług sieciowych. 

Dzięki Toshiba Places użytkownicy  mają dostęp do kilku tematycznych  stref, w których mogą korzystać z usług wybranych partnerów. W zależności od tego, z jakiego urządzenia łączy się użytkownik  prezentowane są tylko oferty, usługi oraz treści, z których w danym momencie może on skorzystać, a tym samym są odpowiednie dla jego urządzenia. Toshiba Places, wykorzystująca koncepcję pracy „w chmurze”, jest dostępna za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej (np. na komputerze PC) i za pośrednictwem specjalnego interfejsu użytkownika (menu) w telewizorach Toshiba. Oprócz działu Music Place, która została uruchomiona w styczniu 2011 roku na PC, klienci mogą obecnie korzystać z różnych treści i usług, takich jak nowe Video Place, Place News, Game Place, App Place and Services Place (aplikacje i usługi) za pomocą jednego loginu (Toshiba ID). Dodatkowo dostępne są także Social Place, które umożliwia wymianę zdjęć i wideo między różnymi użytkownikami i urządzeniami. Toshiba Places będą udostępnianie sukcesywnie w coraz większej liczbie krajów europejskich i kategorii produktów począwszy od kwietnia br.

Więcej niż sprzedaż sprzętu

 - Toshiba rozszerza swoją działalności w dziedzinie rozrywki cyfrowej oraz poza swoją podstawową działalnością polegającą na sprzedaży różnych urządzeń - powiedział Thomas Teckentrup, General Manager Software and Services, Toshiba Europe. – Choć już wcześniej rozpoczęliśmy oferowanie muzyki dla użytkowników komputerów,  Toshiba Places sprawia, że teraz łatwy dostęp do różnorodnych usług otrzymają dzięki wspólnej platformie także użytkownicy telewizorów. Dodanie nowych kategorii, jak wideo i oprogramowanie sprawia, że usługi dostępne przy pomocy odbiorników telewizyjnych były naturalnym kolejnym krokiem do zaoferowania w głównych  produktach usług oferowanych przez wspólną platformę komunikacyjną, jaką jest Toshiba Places. Konsumenci oczekują coraz większych możliwości oraz dostępu atrakcyjnych treści, czyli dokładnie to, co dostarcza Toshiba Places – dodaje Thomas Teckentrup

Usługi dostępne w Toshiba Places

Dostęp do Toshiba Places jest otwarty dla wszystkich, także dla osób nie posiadających produktów Toshiba. Z chwilą uruchomienia Toshiba Places, dostępne są następujące usługi:

  • Video Place (TV, PC): dostęp do usług wideo na żądanie, na abonament lub Pay-Per-View (płatność za każdy film). Zawartość dostarczają firmy: Acetrax, Viewster, Woomi, Box Office 365, Hit Entertainment oraz Turner BroadcastingGroup, znany z takich marek kanałów tematycznych jak Cartoon Network, Boomerang i Boing.
  • Music Place (TV, PC): Dostępne w opcji pobierania lub transmisji strumieniowej. Udostępnione przez 7digital na PC, ComFM udostępni radio internetowe oraz portal-podcast na ekranie telewizora.
  • Social Place (TV i PC): Użytkownicy mogą przesyłać filmy wideo i zdjęcia oraz łatwo dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Usługi dostarczane są przez FlickrDailymotion.
  • News Place(TV): dostęp do wiadomości, informacji sportowych oraz innych usług informacyjnych. Partnerami tej usługi są m.in.  „L'Equipe”, „PagesJaunes” i wiele innych.
  • TV Place (na TV): dostęp do programu telewizyjnego (elektronicznego przewodnika po programach), usługi „catch-up” takich dostawców jak (BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii) lub INA i NRJ -  we Francji.
  • Game Place (PC): Gry sieciowe z możliwością pobrania na dysk. Dostarczane przez WildTangent.
  • App Place (na PC): Zakup i pobieranie oprogramowania w sklepie internetowym firmy Toshiba.
  • Services Place (na PC): Zakup dodatkowych usług, takich jak  rozszerzenie gwarancji, odzyskiwanie danych i wielu innych serwisów dostępnych w sklepie internetowym firmy Toshiba.

Jeden login dla wygody

Osoby korzystające z Toshiba Places mogą korzystać ze wszystkich  usług używając z jednego loginu i hasła (Toshiba ID). Dzięki Toshiba ID niezależnie od typu urządzania, z którego w danym momencie korzysta użytkownik, może uzyskać dostęp do usług wszystkich dostawców. „Wygoda, kompleksowa oferta i komfort korzystania niezależnie od używanego urządzenia, były dla nas  priorytetem przy projektowaniu Toshiba Places” -  stwierdził Teckentrup.

Dostęp do usług na różnych urządzeniach

Podczas projektowania Toshiba Places starannie przygotowano każdy element jak również wzięto pod uwagę przyzwyczajenia użytkowników. „ Klienci korzystają ze środowiska www, ale oczekują pomocy w znalezieniu treści dobrej jakości” -mówi Thomas Teckentrup. - Oferujemy rozwiązanie oparte na doświadczeniach użytkowników nabyte podczas korzystania ze stron www, ale ze wspólnym elementami nawigacji, prezentujących dane w różnych aplikacjach w charakterystyczny dla Toshiba Places sposób – dodaje  Thomas Teckentrup.

Inaczej wygląda nawigacja w przypadku telewizorów  - użytkownicy będą poruszać się łatwo za pomocą pilota zdalnego sterowania. Użytkownicy Toshiba Places korzystający z różnych urządzeń będą widzieć wspólne elementy, a wygodę zapewni jeden login i hasło (Toshiba ID) oraz możliwość dostępu do tej samej treści na różnych urządzeniach. Treści można udostępnić innym użytkownikom niezależnie od sposobu dostępu do nich. - Interfejs użytkownika został zoptymalizowany dla każdego urządzenia. Jest to charakterystyczna cecha Toshiba Places – dodaje Teckentrup.

Przyszłość to interakcja

Toshiba planuje rozszerzyć funkcjonalność Toshiba Places w tym roku. Usługa będzie dostępna w kolejnych krajach. Pojawią się także kolejne sekcje tematyczne (Places). Usługa będzie dostępna także na kolejnych urządzeniach. Toshiba doda także na przykład możliwość udostępnianie treści za pośrednictwem popularnych sieci społecznościowych (Facebook, Twitter, itd.) i umożliwi przechowywanie treści w chmurze.

W odbiornikach telewizyjnych Toshiba Places połączy różne światy – telewizji, Internetu oraz lokalnych sieci komputerowych - w jeden cyfrowy. W przyszłości aplikacji nowej generacji pozwoli na jeszcze większą interakcję pomiędzy różnymi urządzeniami oferowanymi przez firmę Toshiba.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej