Strona główna / Na czasie / Modele miast 3D na Ovi Mapach
wtorek 19 kwiecień 2011 | Robert Kamiński/Nokia
Modele miast 3D na Ovi Mapach
Firma Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie trójwymiarowych modeli miast w internetowej wersji Ovi Map. Ta atrakcyjna i bezpłatna funkcja wzbogaca Ovi Mapy o nowy wymiar i umożliwia poznawanie miejsc w dotychczas niespotykany, inny i lepszy sposób.
Tagi: nokia, ovi, 3d,


 

Trójwymiarowa funkcja map firmy Nokia, zaprezentowana podczas konferencji Where 2.0 w Santa Clara (Kalifornia, USA), jest najbardziej realistyczna z dostępnych tego typu usług. Co ważne, nie ogranicza się do wybranych obszarów i budynków, lecz obejmuje całe miasta wraz z przedmieściami.

  • Począwszy od widoku z lotu ptaka, obraz na komputerze można powiększać i pomniejszać oraz poruszać się wokół budynków, drzew i innych obiektów, uzyskując w ten sposób wirtualny, lecz niezwykle realistyczny widok nowych miejsc. Możliwości map dopełnia szczegółowa, 360-stopniowa panorama ulic oraz różnych miejsc.
  • W wersji beta dostępnych jest 20, trójwymiarowych modeli obszarów miejskich, a ich liczba będzie wzrastać. Grafika na poziomie ulic jest obecnie dostępna dla  pięciu miast: San Francisco, Londyn, Helsinki, Kopenhaga i Oslo.
  • Dążąc do połączenia świata realnego i wirtualnego w urządzeniach mobilnych i w Internecie, firma Nokia oferuje Ovi Mapy obejmujące 180 krajów z funkcją nawigacji w niemal 100 krajach i 53 językach. Ovi Mapy w Internecie obejmują 180 krajów z nawigacją w 93 krajach, dostępną w 29 językach.

Modele obszarów miejskich w 3D firmy Nokia obejmują początkowo następujące miasta

Barcelona

Boston

Chicago

Londyn

Kopenhaga

Florencja

Helsinki

Las Vegas

Los Angeles

Madryt

Miami

Mediolan

Nowy Jork

Oslo

Praga

San Francisco

Sztokholm

Toronto

Wenecja

Wiedeń

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej