Strona główna / Na czasie / Od czego zależy bezpieczeństwo maila?
niedziela 24 kwiecień 2011 | Natalia Niebielska
Od czego zależy bezpieczeństwo maila?
Wiele przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z darmowych kont poczty elektronicznej w rozszerzeniach popularnych serwisów. Jest to rozwiązanie pozornie oszczędne, jednak bardzo nieostrożne. Firmy, które chcą mieć gwarancję bezpieczeństwa poczty elektronicznej nie powinny ryzykować i rozważyć stworzenie kont e-mail z nazwą domeny zarejestrowanej przez firmę, które będą obsługiwane na sprawdzonym serwerze.

 


Poczta elektroniczna pozwala na szybką komunikację i jest obecnie jednym z głównych narzędzi komunikacji w Internecie. Wykorzystują ją szczególnie firmy, które za jej pomocą kontaktują się ze swoimi klientami i kontrahentami.

  • Dla przedsiębiorstw, najlepszym wyjściem jest utworzenie kont e-mail w firmowej domenie, w ramach hostingu należącego do przedsiębiorstwa. Oznacza to, iż adresy będą zakończone adresem WWW przedsiębiorstwa (np. biuro@TwojaNazwa.pl), natomiast przechowywane oraz pobierane będą z firmowego serwera. Takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko ze względów budowy marki, to również gwarancja bezpieczeństwa przesyłanej korespondencji.


Gdzie jest gwarancja bezpieczeństwa serwera pocztowego

Umieszczając pocztę elektroniczną na firmowym serwerze, przedsiębiorca ma gwarancję, iż w przypadku wystąpienia jakichkolwiek komplikacji w funkcjonowaniu hostingu, wpływających na działanie kont e-mail, zostaną one natychmiast usunięte. Warto jednak wybierając serwer zwrócić uwagę, w jakim stopniu usługodawca zapewnia jego niezawodność (np. serwis nazwa.pl umieścił w regulaminach zapis, gwarantujący dostępność usługi na poziomie 99,9% w skali roku). Ponadto, w przypadku przechowywania korespondencji na serwerze, przedsiębiorstwo może być pewne, iż nie zostanie ona wykasowana. Większość hostingodawców wykonuje bowiem regularne backupy (czyli kopie bezpieczeństwa) wszystkich materiałów na serwerze. W związku z tym, istnieje możliwość przywrócenia zawartości konta pocztowego nie tylko w przypadku awarii usługi, ale także np. w momencie nieumyślnego usunięcia wiadomości czy kontaktu.


 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej