Strona główna / Na czasie / ZyXEL NBG4115: router do obsługi sieci 3G
czwartek 28 kwiecień 2011 | Robert Kamiński
ZyXEL NBG4115: router do obsługi sieci 3G
ZyXEL wprowadza do sprzedaży nowy bezprzewodowy router NetUSB – ZyXEL NBG4115, dedykowany dla sieci domowych i małych biur. Urządzenie umożliwia bezprzewodowe połączenie z Internetem za pośrednictwem modemu 3G lub tradycyjnego połączenia kablowego Ethernet. Dzięki funkcji NetUSB do routera można podłączyć klika urządzeń USB jednocześnie i współdzielić je w sieci LAN.
Tagi: router, zyxel, 3g,

Najnowszy produkt z rodziny bezprzewodowych routerów ZyXELa działających w standardzie 802.11n – ZyXEL NBG4115 – to wydajny router 3G, oferujący szybką i niezawodną sieć także w przypadku niedostępności połączenia szerokopasmowego. Urządzenie zostało wyposażone w przyjazny interfejs w języku polskim oraz liczne funkcje gwarantujące bezpieczeństwo i wysoką jakość usług multimedialnych.

WAN 3G – bezprzewodowa sieć nowej generacji

Internet mobilny jest rozwiązaniem wygodnym i popularnym. Z pomocą kart 3G możemy korzystać z sieci w podróży i wszędzie tam, gdzie nie ma odpowiedniej infrastruktury kablowej. Router wyposażono w port USB, do którego można podłączyć modem 3G, aby objąć zasięgiem sieci cały dom. Połączenie następuje automatycznie, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania czy sterowników. ZyXEL NBG4115 obsługuje szeroką gamę urządzeń UMTS różnych producentów, co minimalizuje ryzyko niekompatybilności z kartą 3G/3.5G.

Ponadto, dzięki funkcji Wi-Fi Multimedia (WMM), która automatycznie ustala priorytety ruchu, ZyXEL NBG4115 poprawia wydajność transmisji audio, video oraz głosu w sieciach bezprzewodowych. Konfigurowalny QoS umożliwia z kolei płynne przesyłanie danych gier czy VoIP tak, że najważniejsze w danej chwili aplikacje otrzymują niezbędny priorytet.

NetUSB do swobodnej rozbudowy sieci

ZyXEL NBG4115 został wyposażony w unikalną technologię NetUSB. Pozwala ona na przyłączenie za pomocą portu USB urządzeń, takich jak drukarka, skaner czy pamięć masowa. Nie trzeba martwić się o kompatybilność sprzętu – wystarczy podpiąć urządzenie do portu USB i zainstalować dostarczone z urządzeniem USB sterowniki, aby użytkownicy sieci uzyskali do niego dostęp. Z zastosowaniem huba USB sieć można rozbudować o kolejne urządzenia peryferyjne.

Dostępność

Router ZyXEL NBG4115 można nabyć za pośrednictwem: Action, eD’system, RRC i AB. Sugerowana cena netto dla finalnego odbiorcy wynosi 28,2 EUR (ok. 113 zł). Więcej informacji znajduje się na stronie www.zyxel.pl.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej