Strona główna / Na czasie / Polski konkurs Doodle 4 Google
piątek 29 kwiecień 2011 | Jan Petersen/Google
Polski konkurs Doodle 4 Google
Jeszcze tylko do 15 maja można zgłaszać prace w pierwszej polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google. Celem konkursu jest wyłonienie zwycięskiego doodla – specjalnego okazyjnego logo Google, które pojawi się na głównej stronie Google.pl 1 lipca 2011 - w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

 

Konkurs organizowany jest pod hasłem „Każdy wie, że w Polsce…” i adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych z całego kraju. Zwycięska praca zostanie umieszczona na głównej stronie najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej w Polsce, a autor otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych dla swojej szkoły. Finaliści konkursu otrzymają sprzęt komputerowy.


Prezydencja Polski w UE


W tym roku Polska po raz pierwszy w historii obejmie Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Jest to dla Polaków najważniejsze od czasu przystąpienia naszego kraju do Wspólnoty wydarzenie z punktu widzenia integracji europejskiej. Sprawowanie Prezydencji, oprócz przygotowań i koordynacji kilku tysięcy działań z udziałem przedstawicieli wszystkich krajów, to także ogromny projekt społeczno-kulturalny. Dlatego też Ministerstwo Spraw Zagranicznych szczególnie wspiera inicjatywy kulturalne: koncerty, wystawy, spektakle, eventy oraz akcje edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Poprzez zaangażowanie w konkurs Doodle 4 Google Ministerstwo chce pokazać, że Polska to kreatywny i innowacyjny kraj, symbolizujący „młodego ducha Europy”. A kto lepiej wyrazi tego młodego ducha jak nie nasi najmłodsi?

Zasady konkursu Doodle 4 Google


Dzięki konkursowi Google, uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się nie tylko o Prezydencji, ale będą mogli pokazać swoje artystyczne zdolności. Nadesłane prace konkursowe będą oceniane w dwóch grupach wiekowych – klasy I-III oraz IV-VI.

  • Pierwszy etap konkursu – przyjmowanie prac - trwa od 8 kwietnia do 15 maja 2011 roku.
  • Rysunki powinny posiadać tytuł sformułowany przez ucznia i jego własny opis tłumaczący treść rysunku – rozwinięcie zdania „Każdy wie, że w Polsce…”. Rysunki mogą być wykonane ołówkiem, kredkami, farbami lub w programie komputerowym. Doodle powinny być narysowane w poziomie na białej kartce formatu A4. Uczestnicy mogą również skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na stronie google.pl/doodle4google.
  • Spośród wszystkich nadesłanych prac w pierwszym etapie selekcji zostanie wybranych 200 najlepszych (po 100 w każdej z kategorii wiekowych). Wśród nich, jury konkursu do dnia 31 maja wybierze 10 najlepszych prac. Pomiędzy 1 a 15 czerwca Polacy oddając głos na stronie internetowej google.pl/doodle4google wybiorą zwycięską pracę, która zostanie doodlem 1 lipca 2011 roku – w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

Partnerem artystycznym konkursu Doodle 4 Google jest Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski w Warszawie. W procesie selekcji prac konkursowych weźmie udział jury, w skład którego wchodzą: Tomasz Bagiński, nominowany do Nagród Akademii polski rysownik i animator, Przemek Bogdanowicz, Prezes Klubu Twórców Reklamy i dyrektor kreatywny agencji BBDO Warszawa, Fabio Cavallucci, Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Szymon Majewski, dziennikarz i prezenter telewizyjny oraz Marek Raczkowski, rysownik „Przekroju”.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej