Strona główna / Na czasie / Jak publikować na tabletach
poniedziałek 16 maj 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Adobe
Jak publikować na tabletach
iOS, Android czy BlackBerry – platforma już nie ma znaczenia, jeżeli chcesz być na tabletach. Adobe wprowadziło profesjonalna wersję rozwiązania, które umożliwia publikowanie na tabletach bez ograniczenia, co do platformy. Professional Edition narzędzia  Adobe Digital Publishing Suite to zestaw  gotowych usług udostępnianych w hostingu oraz technologii przeglądania. Wydawcy mogą teraz w sposób przewidywalny ekonomicznie publikować kontent na tabletach iPad oraz tych z  systemem Android oraz urządzeniach BlackBerry PlayBook.


Wersja Professional Edition, opracowana z myślą o domach wydawniczych, wydawcach czasopism biznesowych oraz instytucjach edukacyjnych, którym jest potrzebne gotowe rozwiązanie do tworzenia publikacji na tablety, spotkała się z dużym zainteresowaniem w różnych branżach, takich jak handel detaliczny, bankowość, usługi finansowe, ochrona zdrowia i edukacja. Wiele firm i marek chce tworzyć nowe, atrakcyjne publikacje na tablety w ramach strategii mobilnego marketingu z wykorzystaniem treści cyfrowych.

 „Wersja Professional Edition pakietu Digital Publishing Suite zaspokaja potrzeby różnych wydawców, którzy chcą szybko docierać do wielu czytelników i konsumentów używających tabletów i potrzebują gotowego rozwiązania. Wprawdzie w tabletach ogromną rolę odgrywają funkcje rozrywkowe, ale będą one miały także istotny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Wiele firm, takich jak Mercedes-Benz czy Credit Suisse, podejmuje nowatorskie działania biznesowe wykorzystując nasze cyfrowe narzędzia wydawnicze do tworzenia wspaniałych, angażujących klienta materiałów promocyjnych na tablety” — powiedział David Wadhwani, wiceprezes działu rozwiązań kreatywnych i interaktywnych (Creative and Interactive Solutions Business Unit) w firmie Adobe.

2 razy Digital Publishing Suite

Dostępność obydwu wersji pakietu Digital Publishing Suite — Enterprise i Professional — umożliwia tworzenie atrakcyjnych treści zarówno mediom, jak i wydawcom publikacji biznesowych.

  • Pakiet Digital Publishing Suite jest ściśle zintegrowany z oprogramowaniem Adobe InDesign CS5.5 i Adobe Creative Suite 5.5, co pozwala projektantom wykorzystywać standardowe układy stron i tworzyć atrakcyjne, angażujące treści cyfrowe z wyższym poziomem interaktywności. W połączeniu z narzędziami Folio Producer w InDesign CS5.5 pakiet Digital Publishing Suite stanowi kompleksowe rozwiązanie edytorskie do tworzenia, dystrybucji, komercjalizacji i analizy zaawansowanych publikacji, takich jak tradycyjne czasopisma i gazety, oraz wydawnictw korporacyjnych, takich jak magazyny, sprawozdania roczne, instrukcje obsługi produktów i katalogi detaliczne przeznaczone do wyświetlania na komputerach stacjonarnych i tabletach.

„Mercedes-Benz to marka znana z wysokiej jakości i innowacyjności. Tę tradycję kontynuuje nasza nowa aplikacja Points West iPad. Za pomocą pakietu Adobe Digital Publishing Suite przekształciliśmy nasz magazyn wydawany drukiem w format bardziej atrakcyjny dla użytkowników naszych produktów. Dzięki interaktywności, wideoklipom i plikom dźwiękowym magazyn cyfrowy Points West iPad umożliwia niestandardowe, bardziej komunikatywne prezentowanie naszych samochodów. Możemy także przekazywać najnowsze informacje o firmie Mercedes-Benz i oddziale South West, co daje klientom aktualny obraz marki” — powiedział Mike Wickins, dyrektor zarządzający oddziału Mercedes-Benz South West.

  • Wersja Professional oferuje mediom, wydawcom biznesowym i instytucjom edukacyjnym rozwiązanie do łatwego publikowania na tabletach, które daje większe możliwości czytelnikom, zwiększa obecność marki w różnych mobilnych kanałach komunikacyjnych, ułatwia dystrybucję i sprzedaż treści na różnych rynkach mobilnych i za pośrednictwem różnych tabletów, a także umożliwia szczegółową analizę preferencji czytelników za pomocą wbudowanych raportów Adobe Online Marketing Suite opartych na technologii Omniture.  

Ceny i dostępność

Wersja Professional Edition pakietu Digital Publishing Suite jest już dostępna. Ceny zawierają opłaty za platformę
i usługi. Opłata za platformę dla użytkowników wersji Professional wynosi 355 Euro miesięcznie, co oznacza koszt roczny 4260 Euro. Zapewnia ona dostęp do podstawowych usług Digital Publishing, w tym hosting nieograniczonej liczby tytułów dla danego wydawcy oraz pakiet pomocy technicznej Gold.

Jak się płaci

Opłata za usługi zależy od łącznej liczby wydań pobieranych w okresie roku. Klient kupuje roczną liczbę pobieranych wydań w zakresie od 25 000 do 500 000:

  • 25 000 pobranych wydań (0,16 Euro /wydanie) za 4000 Euro rocznie
  • 250 000 pobranych wydań (0,11 Euro /wydanie) za 27 500 Euro rocznie
  • 500 000 pobranych wydań (0,09 Euro /wydanie) za 45 000 Euro rocznie

Polskim partnerem Adobe sprzedającym i wdrażającym Adobe Digital Publishing Suite, ułatwiającego tworzenie kontentu na tablety w środowisku Adobe Creative Suite, jest Optizen Labs. Dane kontaktowe znajdują się pod adresem:  http://www.adobe.com/products/digitalpublishingsuite/partners.html

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej