Strona główna / Na czasie / Nowość rzeczywista: LUMIX G-3
wtorek 24 maj 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Panasonic
Nowość rzeczywista: LUMIX G-3
Panasonic dyskontuje rozwój klasy mikro cztery trzecie. Producent wprowadził na rynek LUMIX G3- najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat z wymiennymi obiektywami systemu Panasonic oraz Leica. Jakością jest też elektroniczny wizjer (Electronic View Finder).
Tagi: foto, panasonic, lumix, 4/3,

Miks techniki w połaczeniu z nowatorkim spojrzeniem na klasę cztery trzecie daje szansę na dalsze dominowanie Panasonica w klasie. Za pozytywny trend uznajemy mozliwość filmowania w full HD, lekkość wagową oraz wizjer. Słabo wypada cena, która wydaje się dyskontować nowość modelu.

Duża matryca - małe szumy:  16.0 megapikselowa matryca Live MOS Micro Cztery Trzecie pozwala uzyskać mniejszą niż kiedykolwiek ilości szumów. Dzięki na nowo opracowanym możliwościom obróbki, obszar pikseli o niskim szumie oraz obwód o niskim szumie zostały połączone, redukując poziom szumów
o jedną trzecią w porównaniu do konwencjonalnych sensorów.

Duża szybkość - duża wydajnośćVenus Engine VI FHD, zawierający technologię obróbki obrazu Advanced Intelligent Resolution i Intelligent D-range Control, pozwala na robienie ostrych zdjęć i filmów w rozdzielczości HD z pierwszorzędną obróbką sygnału. Użytkownicy mogą robić „czyste” fotografie w wysokiej rozdzielczości nawet przy dużych poziomach czułości ISO bez pogorszenia jakości kolorów.

Najszybszy autofocus: Szybkość jest esencją wyjątkowej fotografii. LUMIX G3 przesuwa granicę wysokiej wydajności dzięki najszybszemu na świecie precyzyjnemu autofocusowi, dostrajającemu się w około 0,1 sekundy.  Dostępnych jest wiele możliwości automatycznego ustawiania ostrości: począwszy od wieloobszarowego obejmującego aż do 23 punktów poprzez funkcję rozpoznawania twarzy kończąc na dynamicznym ustawianiu punktu ostrości podążającym za ruchomym obiektem.

Szybkie zdjęcia seryjne: Możliwość seryjnego robienia zdjęć przez LUMIX G3 została ulepszona w celu zapewnienia perfekcyjnego obrazu nawet gdy dany obiekt jest w ruchu. LUMIX G3 pozwala na robienie wspaniałych, dynamicznych fotografii w wysokiej rozdzielczości dzięki możliwości tworzenia zdjęć seryjnych aż do 4 klatek na sekundę w 16.0 megapikselowej rozdzielczości i 20 klatek na sekundę przy 4 megapikselach.

3 tryby wykrywania konturów: Dzięki technologii Advanced Intelligent Resolution wykrywane są automatycznie trzy obszary: kontury, obszary o szczegółowych teksturach i obszary łagodnej gradacji. Kontury są retuszowane w celu uzyskania dokładniejszych brzegów, zarazem podkreślając obszary obrazu cechujące się większą ilością tekstur.  Technologia Venus Engine VI HD dostarcza również możliwość selektywnej redukcji szumów na brzegach beż żadnego spadku rozdzielczości.


  • Filmy w rozdzielczości Full HD:. Matryca o rozdzielczości 16.0 megapikseli aparatu LUMIX G3 umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD AVCHD 1920 x 1080, 50i z szumami na najniższym możliwym poziomie.Ze względu na specjalną prognozującą metodę kompresji, w formacie AVCHD można nagrywać nieomal dwa razy dłużej niż w systemie Motion JPEG. Automatyczne ustawianie ostrości oraz możliwość śledzenia poruszającego się obiektu pozwalają na nagrywanie filmów w wysokiej jakości bez nadmiernego wysiłku. Za pomocą tylko jednego dotknięcia ekranu, LUMIX G3 namierza cel |i automatycznie „śledzi” obiekt skupiając się na jego ruchach.
  • Ultra-kompaktowy: Będąc o 25 procent mniejszym niż LUMIX G2, ważąc mniej niż 340 gram i będąc łatwym w trzymaniu, LUMIX G3 pozwala na robienie wyjątkowych zdjęć w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Największy na świecie wybór obiektywów Micro Cztery Trzecie

LUMIX G3 oferuje największy wybór obiektywów Micro Cztery Trzecie w celu zapewnienia odpowiednich ustawień dla danego zadania. Można wybrać inny obiektyw dla każdego ujęcia dzięki udostępnieniu 11 obiektywów przez firmę Panasonic i możliwości użycia także wszystkich obiektywów Leica M i R oraz systemu Cztery Trzecie z opcjonalnym adapterem

Ceny i dostępność

  • Aparat LUMIX G3K w sprzedaży dostępny będzie od połowy czerwca w orientacyjnej cenie detalicznej - 2999 PLN [zestaw kitowy 14-42]
  • Aparat LUMIX G3W w sprzedaży dostępny będzie od połowy czerwca w orientacyjnej cenie detalicznej - 4299 PLN [zestawz podwójnym obiektywem]

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej