Strona główna / Na czasie / CNN i Nokia ogłaszają partnerstwo
sobota 28 maj 2011 | Robert Kamiński
CNN i Nokia ogłaszają partnerstwo
Materiały CNN będą wspierane przez serwisy związane z mapami Nokia. Na mocy porozumienia Nokia staje się głównym dostawcą map dla CNN, dostarczając międzynarodowej stacji bogaty zestaw usług związanych z mapami.
Tagi: mapy, cnn, nokia,

Współpraca wykorzysta duże możliwości obu firm w gromadzeniu danych, treści generowane przez użytkowników, technologie oparte na mapach Nokia oraz serwisy lokalizacyjne. Współpraca została zainaugurowana podczas niedawnej relacji ślubu brytyjskiej pary królewskiej, podczas której CNN wykorzystało  Mapy 3D Nokia.

„Ta współpraca jest dla nas idealna, ponieważ obie firmy dzielą podobną filozofię łączenia ludzi ponad granicami poprzez kombinację ciekawych informacji i zaawansowanych technologii” - powiedział Tony Maddox, Managing Director, CNN International. „Międzynarodowa skala naszych działań czyni nawiązaną współpracą niezwykle ekscytującym wyzwaniem”.

„Nokia i CNN dzielą przekonanie, że informacje są mobilne, demokratyczne i  rozprzestrzeniają się w ciągu chwili na całym świecie” – powiedziała Jerri DeVard, Chief Marketing Officer, Nokia. „Cieszymy się, że CNN będzie wykorzystywało nasze innowacyjne usługi związane z mapami w swoich międzynarodowych platformach informacyjnych i już nie możemy się doczekać, kiedy wspólnie z CNN będziemy dostarczać świetny serwis informacyjny użytkownikom telefonów Nokia”.

Współpraca obejmuje również powstanie aplikacji CNN na telefony Nokia, która udostępnia użytkownikom informacje ze świata, biznesu, sportu, rozrywki i technologii, jak również możliwość oglądania programu na żywo w telefonie. Aplikacja pozwala również na dzielenie się ciekawymi informacjami ze znajomymi za pomocą mediów społecznościowych. Umożliwia ona także dostęp iReport, sekcji, w której można umieszczać własne informacje.  Aplikacja  CNN na telefony Nokia jest już dostępna w  Sklepie Ovi.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej