Strona główna / Na czasie / Innowacje wykraczające poza oczekiwania 
wtorek 31 maj 2011 | Robert Kamiński
Innowacje wykraczające poza oczekiwania 
Pod takim hasłem reklamuje się Asus podczas targów Computex, prezentując swe najnowsze produkty . Jonney Shih, prezes firmy ASUS przedstawił m.in.: innowacyjny Padfone, notebooki z serii UX, nowe notebooki serii N wyposażone w technologię SonicMaster, wszechstronny Eee Pad Memo 3D oraz ultracienkie netbooki Eee PC X101.

Tegorocznym mottem „Łam zasady, innowacje wykraczające poza oczekiwania” prezes Shih potwierdził silną pozycję firmy na polu designu i technologii.

Padfone – połączenie smartfonu i tabletu

Istotą urządzeń sygnowanych marką ASUS są innowacje i design. Nowy Padfone dostarcza zupełnie nowych możliwości komunikacji. Padfone stanowi połączenie smartfonu i tabletu. Oferuje łatwość współdzielenia danych i dostęp do internetu 3G.

Ultramobilne notebooki z serii UX

Seria notebooków ASUS UX została opracowana w ścisłej współpracy z firmą Intel®. Nadrzędnym celem konstruktorów było dostarczenie użytkownikom notebooków ultramobilnych i bardzo wydajnych. Stworzenie tych niezwykle smukłych komputerów było możliwe dzięki wykorzystaniu obudowy z mocnego choć lekkiego stopu aluminium. Ostre krawędzie, wzmocnione zawiasy, większa klawiatura i komfortowy touchpad wzorowany na rozwiązaniach instalowanych w smartfonach, mają przywodzić na myśl precyzję i piękno luksusowych zegarków.

W mierzących zaledwie 17 milimetrów, w najgrubszym punkcie, komputerach ASUS UX wykorzystano komponenty o imponującej wydajności: najnowsze procesory mobilne Intel® Core™ drugiej generacji, dyski twarde solid state SATA 6Gb/s oraz funkcję Instant On, która umożliwia błyskawiczne uruchomienie komputera.

Notebooki Serii N z układem SonicMaster

Technologia SonicMaster, opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower® i zaimplementowana po raz pierwszy w ekskluzywnym modelu NX90, została wprowadzona do najnowszych notebooków z serii N. Stworzone we współpracy ze światowej sławy projektantem Davidem Lewisem, łączą stylowy design, najnowocześniejsze technologie oraz wysoką jakość dźwięku. Notebooki ASUS serii N wyposażono w zewnętrzny subwoofer, gwarantujący głębie basu niedostępną dotychczas dla komputerów przenośnych.

Eee Pad MeMO 3D - nowy wymiar technologii mobilnej

Wychodząc z założenia, że nie ma dwóch użytkowników o tych samych wymaganiach wobec tabletu, ASUS prezentuje swój czwarty tablet (obok Eee Pad Transformer, Eee Pad Slider i Eee Slate). Działający pod najnowszą wersją systemu operacyjnego Android, Eee Pad MeMO 3D posiada 7 calowy ekran multi-touch, z którego można korzystać przy użyciu dołączonego rysika. Eee Pad MeMO 3D oferuje ponadto niewymagający okularów tryb 3D.

Eee Pad MeMO 3D zaprojektowano jako alternatywę dla tabletów 10 calowych, które szybko stają się standardem. Użytkownicy mogą korzystać z niego w trybie ekranu zorientowanego pionowo również w bardziej tradycyjny sposób, wykorzystując wszelkie dostępne aplikacje systemu Android Honeycomb.

ASUS Eee PC X101 – kolejny krok w ewolucji Eee PC

Nowy ASUS Eee PC X101 to komputer ultraprzenośny dla nowoczesnych, mobilnych użytkowników. Wykorzystanie systemu operacyjnego Intel® MeeGo gwarantuje obsługę szerokiej gamy sieciowych usług społecznościowych. W ofercie są również netbooki Eee PC X101 z systemem WIndows® 7 oraz modele dostępne w wersji zarówno z dyskami solid state, jak i mechanicznymi dyskami twardymi.

WAVI Xtion - bezprzewodowa rozrywka

Bazując na swoim know-how oraz potencjale tkwiącym w badaniach i rozwoju, ASUS zawiązał ścisłą współpracę z PrimeSense™, liderem na polu technologii śledzenia ruchu. Owocem tej współpracy jest pierwsze i jedyne na świecie urządzenie sterujące dla PC wykorzystujące formułę open-source, które reaguje na ruch bez konieczności stosowania kontrolera. WAVI Xtion wzbogaca zabawę na PC o możliwość korzystania z wielkoekranowych telewizorów. To technologia całkowicie integrująca multimedia, sieciowe usługi społecznościowe i gry. Przeglądarka Xtion Browser oferuje obsługę internetu za pomocą gestów. Portal Xtion funkcjonuje jak sklep z aplikacjami, w którym użytkownicy mogą kupić nowe gry i programy użytkowe zaprojektowane z myślą o WAVI Xtion.

WAVI Xtion jest dostępny z pakietem gier takich jak MayaFit™, Beat Booster i DanceWall™. Wszystkie one są doskonałe do ćwiczeń i zabawy dla całej rodziny. Co więcej, Xtion Engine przenosi system obsługi bazujący na gestach do istniejących gier PC, dzięki czemu konsumenci mogą doświadczyć ich w zupełnie nowy sposób.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej