Strona główna / Na czasie / Zdalna pomoc dla smartfonów od LG
sobota 04 czerwiec 2011 | Robert Kamiński
Zdalna pomoc dla smartfonów od LG
LG Electronics  wprowadza nowe usługi w zakresie zdalnej pomocy technicznej, dostępne dla posiadaczy smartfonów z systemem operacyjnym Android. Funkcje zdalnego połączenia oraz FOTA umożliwiają natychmiastową diagnostykę problemów i aktualizację oprogramowania.

Funkcja zdalnego połączenia (Remote Call) oraz zdalna aktualizacja oprogramowania FOTA (Firmware Over-the-Air) to inteligentne i łatwe w obsłudze rozwiązania. Umożliwiają one precyzyjne zdiagnozowanie problemów związanych z oprogramowaniem telefonu oraz instalowanie najnowszych uaktualnień systemu i aplikacji.

Pierwsze fabrycznie instalowane usługi zdalne

Modele smartfonów LG Swift Black (LG-P970) i LG Swift 2X (LG-P990) zostaną jako pierwsze wyposażone w fabrycznie zainstalowaną funkcję zdalnego połączenia (ang. Remote Call), która umożliwia diagnostykę problemów technicznych na odległość — bez konieczności odwiedzania przez użytkownika punktu serwisowego. Aby aktywować tę usługę, wystarczy skontaktować się z biurem obsługi klienta LG, CIC (Customer Information Center). Za wiedzą i zgodą użytkownika, specjaliści z CIC uzyskają zdalny dostęp do jego smartfonu LG przez sieć 3G lub Wi-Fi.

Smartfony posiadać będą także funkcję ochrony prywatności, która uniemożliwi pracownikom CIC dostęp do folderów i aplikacji osobistych — takich jak poczta elektroniczna, wiadomości tekstowe, kalendarz czy galeria zdjęć — bez wyraźnej zgody właściciela telefonu. Dzięki swojej nowatorskiej usłudze LG jest pierwszym na świecie producentem telefonów komórkowych, który oferuje posiadaczom smartfonów z systemem Android kompleksową obsługę techniczną na odległość.

Automatyczna aktualizacja oprogramowania LG FOTA

Wygodny i inteligentny system zdalnej aktualizacji FOTA oraz fabrycznie zainstalowane aplikacje FOTA pozwalają użytkownikom otrzymywać regularne powiadomienia o uaktualnieniach oprogramowania. Dzięki tej usłudze, posiadacze smartfonów mogą być na bieżąco z najnowszymi funkcjami, aplikacjami i aktualizacjami systemu operacyjnego Android bez konieczności podłączania telefonu do komputera czy wizyty w punkcie obsługi bądź w sklepie.

Nowe usługi zdalnej pomocy technicznej LG będą dostępne w Korei już w maju. W pozostałych krajach zostaną one wprowadzone w drugiej połowie roku.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej