Strona główna / Na czasie / Garmin przejął Navigon
piątek 17 czerwiec 2011 | Lori Rosset
Garmin przejął Navigon
Firmy Garmin oraz Navigon połączyły się po podpisaniu umowy przejęcia, w ramach której Navigon AG, właściciel marki Navigon, staje się spółką zależną od Garmin Ltd. Navigon będzie funkcjonował jako firma zależna od Garmin Ltd., na zasadach ustalonych w podpisanej umowie.


Główna siedziba Navigon mieści się w Niemczech. Oprócz produktów OEM przeznaczonych dla branży motoryzacyjnej oraz aplikacji nawigacyjnych dedykowanych dla smartfonów, Navigon może pochwalić się również siedmioprocentowym udziałem w rynku przenośnych urządzeń GPS (PND - Portable Navigation Devices) w Europie.

Warto przy tym dodać, ze produkty Navigon są doceniane ze względu na oryginalny design, wysoką wydajność oraz szereg innowacyjnych funkcji. Garmin oferuje szeroki wybór rozwiązań opracowanych z myślą o sektorze motoryzacyjnym, w tym systemy telekomunikacyjne i nawigacyjne oraz dedykowane dla nich oprogramowanie.


Od momentu powstania w 1989 roku Garmin dostarczył 85 milionów urządzeń GPS, znacznie wyprzedzając pod tym względem inne, konkurencyjne firmy.

Szeroki asortyment oraz innowacyjne i sprawdzone rozwiązania sprawiły, że Garmin to od wielu lat niekwestionowany lider w każdym z najważniejszych segmentów rynku urządzeń GPS, poczynając od motoryzacji, poprzez lotnictwo i żeglugę a na fitness, rekreacji na świeżym powietrzu czy narzędziach służących do śledzenia i aplikacjach dla systemów bezprzewodowych kończąc.

Szczegóły finansowe dotyczące transakcji przejęcia udziałów nie będą udostępnione.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej