Strona główna / Na czasie / 15. rocznica Hotmaila
środa 06 lipiec 2011 | Cezary Tchorek-Helm
15. rocznica Hotmaila
Serwis Hotmail był pierwszym, który umożliwił użytkownikowi dostęp do konta pocztowego z każdego miejsca na świecie. W 1997 Hotmaila przejął Microsoft, co dało impuls do globalnej popularności serwisu.

Serwis Hotmail powstał 4 lipca 1996 roku, jako jedna z pierwszych usług oferujących bezpłatne internetowe konto pocztowe. Początkowo serwis posługiwał się nazwą HoTMaiL, dla podkreślenia związku ze stronami HTML przez które można było czytać pocztę elektroniczną. Dziś z adresów internetowych w domenie hotmail.com korzysta już 355 milionów osób.

Po przejęciu, Microsoft wprowadzał do poczty wiele udoskonaleń i dodatkowych funkcji, od zwiększenia limitu skrzynek, poprzez innowacyjne rozwiązania antywirusowe, aż po diametralne zmiany w oprogramowaniu. Celem zmian, wprowadzanych na przestrzeni piętnastu lat, była m.in. integracja z pakietem usług Windows Live. Dzisiaj poczta Hotmail obsługuje ponad miliard skrzynek i kilkaset milionów aktywnych użytkowników na całym świecie.

Cloud for all

Poczta Hotmail pozwala działać na plikach pakietu Office z każdego miejsca. Gdy dostaniemy e-mail, a w nim załącznik zawierający dokument Office (Word, Excel*, PowerPoint), możemy go otworzyć w swojej przeglądarce, nawet wówczas, gdy na naszym komputerze nie jest zainstalowany Office. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki integracji Hotmail, SkyDrive oraz Office Web Apps, pomagającej wysyłać, odbierać i dzielić się dokumentami ze znajomymi czy współpracownikami. Od tego roku z tej usługi można korzystać także w Polsce.

Z kolei SkyDrive to bezpłatna „chmura” - przestrzeń na dane użytkownika, oferowana przez Microsoft wszystkim użytkownikom poczty Hotmail. Wirtualny dysk pozwala zapisać aż 25 GB danych na dowolnym komputerze i uzyskać do nich dostęp w każdej chwili, również na dowolnym komputerze podłączonym do internetu. Jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż popularne ostatnio strony oferujące hosting plików. Dysk jest dostępny z każdej przeglądarki WWW, na dowolnym komputerze PC, a jego interfejs jest intuicyjny – niewiele różni się od środowiska lokalnego, które użytkownicy znają z komputera. Wirtualny dysk oferowany użytkownikom Hotmail pozwala także na dzielenie się danymi z innymi osobami - umożliwia wysłanie wiadomości zawierającej łącze do pozwalające wybranym użytkownikom pobrać określone pliki.

Załóż konto

Konto pocztowe w usłudze Hotmail założyć można pod adresem: hotmail.com bezpłatnie. Co więcej, firma Microsoft udostępnia narzędzia importu, które umożliwiają pobranie zawartości z kont założonych u popularnych dostawców usług poczty e-mail. Oznacza to, że zmieniając dostawcę poczty nie tracimy dotychczasowych wiadomości oraz kontaktów.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej