Strona główna / Na czasie / NAVIGON Flow: nowa, intuicyjna nawigacja
poniedziałek 11 lipiec 2011 | Robert Kamiński
NAVIGON Flow: nowa, intuicyjna nawigacja
Intuicyjność i prostota obsługi to wartości, którymi od zawsze kierowała się marka NAVIGON. Inżynierowie NAVIGON przez dwa lata pracowali nad nowym oprogramowaniem, które wyznacza nowe standardy w dziedzinie przyjaznego interfejsu użytkownika.
Tagi: gps, nawigacja, navigon,

Specjaliści od systemów nawigacyjnych wyposażali kolejne urządzenia w liczne funkcje, które pozwalały kierowcom bezpiecznie i bezstresowo dojechać do celu. Jednak poszczególne funkcje stają się przydatne, jeżeli rzeczywiście są wykorzystywane kierowców. Podobna sytuacja jest w przypadku smartfonów - większość użytkowników wykorzystuje tylko ułamek ich możliwości - głownie używane są do rozmów i przeglądania Internetu. Dodatkowe funkcje używane są bardzo rzadko, jeżeli w ogóle.

Czas na nowe oprogramowanie nawigacyjne

Nowoczesne nawigacje i wprowadzane do nich w ostatnich latach udoskonalenia sprawiły, że podróż jest bardziej komfortowa. Jednak rosnąca ilość funkcji i ich integracja z istniejącym systemem operacyjnym oznacza, że są stają się skomplikowane w obsłudze. “Tylko mała grupa klientów w pełni wykorzystuje możliwości swoich urządzeń,” mówi Jörn Watzke, executive vice-president działu Product Line Management w firmie NAVIGON AG. “Była to dla nas istotna wskazówka, że przyszedł już czas na opracowanie nowego oprogramowania, które w intuicyjny sposób wykorzysta różnorodność dostępnych funkcji. Projektując NAVIGON Flow świadomie poszliśmy nową drogą, zamiast rozbudowywać funkcje na bazie istniejącego systemu.”

Navigon Flow

NAVIGON Flow = nowe doświadczenia

Zielone światło na rozpoczęcia prac nad NAVIGON Flow dano 2 lata temu. Celem było stworzenie oprogramowania, które wyznaczy nowe standardy w dziedzinie prostoty użytkowania i czytelności najważniejszych informacji. “Dzięki NAVIGON Flow osiągnęliśmy ten cel, a nawet poszliśmy krok dalej,” dodaje Jörn Watzke. „Budując od podstaw interfejs użytkownika sprawiliśmy, że urządzenie może być obsługiwane w jeszcze bardziej intuicyjny sposób. Użytkownicy nie muszą zastanawiać się jak dostosować daną funkcję do swoich potrzeb – palec intuicyjnie trafia w ustawienia danej funkcji. Dodatkowo, dzięki bardziej czytelnemu układowi informacji na wyświetlaczu i większym przyciskom, łatwiej znaleźć poszczególne funkcje.”

Pierwsze urządzenie z oprogramowaniem NAVIGON Flow zostanie pokazane na tegorocznych targach IFA w Berlinie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej