Strona główna / Na czasie / Szerokokątne projektory zgodne z RoomView
wtorek 12 lipiec 2011 | Robert Kamiński
Szerokokątne projektory zgodne z RoomView
Nowe projektory SANYO PLC-WL2500A i PLC-WL2503A, to dwa ultraszerokokątne modele wyposażone w nowatorskie oprogramowanie Crestron RoomView™. Za jego pomocą administrator może z jednego, centralnego miejsca kontrolować i monitorować systemy multimedialne nawet w 250 pomieszczeniach.
Tagi: projektor, sanyo,

Projektory te są idealnymi urządzeniami do różnych zastosowań multimedialnych. Model PLC-WL2503A wyposażony jest w interaktywne pióro. Obydwa modele zapewniają jasność obrazu do 2500 ANSI lumenów oraz mają wbudowane głośniki 10 W.

Ultraszerokokątne

Dzięki podstawowej rozdzielczości WXGA 1280 x 800 pikseli (format 16:10) obydwa projektory mogą być podłączane do szerokoekranowych laptopów i wykorzystywane do panoramicznych prezentacji. Wielkość obrazu jest regulowana w zakresie przekątnej od 152 do 279 cm (60-110 cali). PLC-WL2500A doskonale współpracuje ze wszystkimi modelami interaktywnych tablic, a interaktywne pióro modelu PLC-WL2503A pozwala zmienić zwykłą ścianę lub zwykły ekran w interaktywną tablicę.

Niewielki współczynnik projekcji (0.5:1) umożliwia wyświetlanie dużych obrazów z niewielkiej odległości. Na przykład obraz o przekątnej 203 cm (80 cali) można uzyskać już z odległości 86 cm od ekranu. Przy tak małej odległości od ekranu projekcyjnego prezenter nie jest oślepiany i nie rzuca na ekran irytujących cieni.

Zgodność z RoomViewTM

Obydwa nowe projektory SANYO są wyposażone w Crestron RoomViewTM. Jest to pierwsze oprogramowanie, które umożliwia centralne kontrolowanie i monitorowanie w czasie rzeczywistym kilku systemów multimedialnych przez sieć LAN — nawet w 250 pomieszczeniach jednocześnie. Jeden administrator może kontrolować i monitorować wszystkie urządzenia audio i wideo w całym złożonym budynku — na przykład stan pracy zintegrowanych projektorów PLC-WL2500A i PLC-WL2503A przez połączenie LAN.

Ulepszone funkcje interaktywne

Wbudowana kamera i interaktywne pióro umożliwiają tworzenie znacznie bardziej interesujących prezentacji przez  dodawanie  własnych  uwag  na  ekranie  projekcyjnym.  Kamera  natychmiast  odbiera  sygnał  w podczerwieni z pióra lub wskaźnika używanego do pisania lub rysowania na ekranie. Położenie interaktywnego pióra na ekranie kamera określa dzięki ustalonym punktom kalibracji, a do komputera PC dane te przesyłane są kablem USB. Pozwala to uatrakcyjnić zajęcia zajęcia w szkołach i prezentacje biznesowe. Nowe programowanie interaktywne dostarczane z projektorami ma ulepszone funkcje i może być jeszcze bardziej użyteczne i prostsze w obsłudze.

Duża jasność obrazu i wbudowany głośnik 10 W

Lampa o mocy 230 W zapewnia jasność obrazu 2500 ANSI lumenów i umożliwia prowadzenie prezentacji doskonałej jakości nawet w jasnych pomieszczeniach. Obydwa projektory są dostarczane z wbudowanym głośnikiem 10 W, nie ma więc potrzeby podłączania głośnika zewnętrznego, co eliminuje koszty dodatkowego sprzętu i kłopotliwe okablowanie. Dzięki dużej jasności obrazu i głośnikowi obydwa modele idealnie nadają się do przenośnego wykorzystywania na konferencjach, spotkaniach, w szkołach i na uniwersytetach.

Dodatkowe funkcje ułatwiające prezentację

Nowe projektory SANYO są wyposażone w interfejs HDMI i gniazdo LAN. Filtr powietrza wymieniać trzeba nie częściej niż co 4.000 godzin pracy. To samo dotyczy lampy. Długi czas życia tych elementów zmniejsza koszty utrzymania i użytkowania. Zabezpieczenie kodem PIN, blokada klawiatury i gniazdo Kensington chronią projektor przed kradzieżą.

Funkcja MyLogo umożliwia wyświetlanie dowolnego obrazu w czasie nagrzewania się projektora.

Cena, dostępność i gwarancja

Obydwa  projektory  dostępne  będą  w  Polsce  od  sierpnia  2011  roku.  Sugerowane  ceny  detaliczne: PLC-WL2500A – 4.579 zł (z VAT) i PLC-WL2503A - 5.999 zł (z VAT).

Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 1 rok (max. 2.000 godzin).

Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest: ViDiS SA. http://www.vidis.pl .

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej