Strona główna / Na czasie / Nawigacja w mapach Google
środa 20 lipiec 2011 | Jan Petersen
Nawigacja w mapach Google
Google wzbogacił swój serwis Google Maps. Polskie Mapy Google otrzymały dzisiaj nową funkcję: nawigację w Mapach Google (Beta). Aplikacja jest dowykorzystania przez posiadaczy komórek z Androidem 1.6 lub wyższym.

Nawigacja w Mapach Google to bazujący na Internecie system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy (“turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla najnowsze mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy i dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym.

Takie rozwiązanie nie wymaga kupowania uaktualnień map ani ręcznego aktualizowania urządzenia, ponieważ wszystkie dane pochodzą z najnowszej wersji Map Google.

Nawigacja oferuje także (w przypadku dostępności serwisu Street View) podgląd trasy w widoku z satelity i a także z perspektywy przechodnia.

Nawigacja w Mapach Google została zbudowana od podstaw jako system nawigacji GPS podłączony na stałe do Internetu.

„Niedawno rozpoczęliśmy przygotowywanie zdjęć do Street View oraz uruchomiliśmy informacje o ruchu drogowym na Mapach Google. Teraz przyszedł czas na usługę, która wykorzysta zaawansowane funkcje Map Google i da kierowcom zupełnie nową jakość. Regularnie aktualizowane mapy, zdjęcia satelitarne i informacje o ruchu drogowym pozwolą sprawniej poruszać się po naszych drogach. Nawigacja w Mapach Google to także doskonałe ułatwienie dla wszystkich turystów, którzy odwiedzą Polskę w 2012 r. i kolejnych latach” – mówi Marcin Karnowski, dyrektor marketingu w Google Polska

Funkcje Polskie Google Maps

  • Wyszukiwanie głosowe. Uruchamia wyszukanie trasy poleceniem głosowym.
  • Widok satelitarny. Umożliwia oglądanie trasy naniesionej na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości.
  • Wyszukiwanie jak na Mapach Google. Nie trzeba znać dokładnego adresu. Wystarczy podać nazwę miejsca (np. “Złote Tarasy”) albo wpisać kategorię wyszukiwania (np. “pizzeria”), podobnie jak przy użyciu Map Google.
  • Informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne. Zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Dotknięcie wskaźnika pokazuje, jakiego ruchu można się spodziewać na najbliższej drodze. Nawigacja może także wskazać trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.
  • Wyszukiwanie wzdłuż trasy. Pozwala przeszukiwać informacje o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi.
  • Street View  (gdy będzie dostępne w Polsce). Pozwala zobaczyć na zdjęciach miejsca, w których należy skręcić oraz zdjęcia lokalizacji docelowej.
  • W telefonach, w których zainstalowana jest nowa wersja Map Google, usługa nawigacji będzie działać automatycznie,
  • Nawigację w Mapach Google można pobrać na telefony z systemem Android 1.6 lub wyższym, wyszukując aplikację Mapy Google (“Google Maps”) w Android Market.
  • Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Operatorzy komórkowi pobierają opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania Nawigacji w Mapach Google.

Więcej informacji o Nawigacji w Mapach Google można znaleźć na stronie www.google.pl/navigation

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej