Strona główna / Na czasie / Smartfon ze wszystkim za mniej niż 1K
wtorek 02 sierpień 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Smartfon ze wszystkim za mniej niż 1K
Do tej pory nowe smartfony były drogie. O cenie, więc mówiło się niewiele, bo i tak wiadomo było, że smartfon wszystkomający musi kosztować dwa tysie plus coś tam. Nokia, walcząc o rynek udowadnia, że może być inaczej.

Zapowiedziany dzisiaj model Nokia 500  cechuje najwyższa jakiość i niska cena. Smartfon ma na pokładzie procesor 1GHz, foto 5 MPix, liczne funkcje muzyczneoraz mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą. Nokia 500 działa na systemie Symbian Anna, oferującym udoskonalone funkcje, takie jak szybsza przeglądarka internetowa i najnowsza wersja map.

„Przystępne cenowo smartfony kojarzyły się dotychczas z niskiej jakości sprzętem i ograniczoną funkcjonalnością. Zaprezentowany przez nas model dowodzi po raz kolejny zaangażowania firmy Nokia w zwiększanie innowacyjności w portfolio smartfonów. Stanowi on także przykład, jak Symbian może pomóc nam w zaspokajaniu kluczowych potrzeb rynku w najbliższych latach” — powiedział Ilari Nurmi, Vice President, Nokia.

Szybki smartfon

Dzięki Nokia 500 kontakt z rodziną i znajomymi jest natychmiastowy. Informacje z komunikatorów i serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter są na bieżąco aktualizowane na ekranie głównym.

Nokia 500, wyposażona w procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz jest jednym z najszybszych urządzeń na tym poziomie cenowym. Dzięki temu użytkownik może korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, szybko i łatwo je przełączać oraz uruchamiać te najbardziej wymagające bez spowalniania działania telefonu.

W modelu zastosowano także najnowszą technologię przeglądarki internetowej Nokia, która w połączeniu z wydajnym procesorem zapewnia o wiele większy komfort i szybkość korzystania z Internetu.

W smartfonie Nokia 500 preinstalowane są najlepsze aplikacje muzyczne i rozrywkowe, takie jak Shazam Encore, Gig Finder** oraz przewodniki Lonely Planet i Michelin.

Model ten oferuje także najnowszą technologię map firmy Nokia, która została zoptymalizowana pod kątem serwisów społecznościowch. Dzięki temu użytkownicy mogą udostępniać swoją lokalizację na całym świecie. Wskazówki głosowe dla pieszych i kierowców w 80 krajach nie wymagają połączenia z siecią, dzięki czemu można uniknąć opłat roamingowych.

Nokia 500

  • Wymienne tylne części obudowy - trzy kolory w pakiecie sprzedażowym

  • Procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz łączność WLAN zapewniająca szybki dostęp do aplikacji i rozrywki

  • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z funkcją nagrywania wideo

  • Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową na całym świecie, aplikacja „Tu i teraz” umożliwiająca znajdowanie ciekawych imprez w okolicy, udoskonalona funkcja wyszukiwania i nowe trasy transportu publicznego

  • Ovi Store i innymi materiałami rozrywkowymi

  • Odtwarzacz muzyczny, stereofoniczne radio FM i radio internetowe

  • Nowy system Symbian Anna umożliwiający szybsze przeglądanie stron internetowych oraz lepsze działanie dotykowego interfejsu użytkownika, między innymi z pionową klawiaturą QWERTY oraz podzielonym ekranem do wiadomości. Ponadto użytkownik doceni nowe, atrakcyjne ikony oraz ulepszone funkcje wprowadzania tekstu

  • Łatwy dostęp do sieci WLAN za pośrednictwem widżetu na ekranie głównym.

Smartfon Nokia 500 będzie dostępny od trzeciego kwartału br. w wersji czarnej, a niedługo później w białej*, z trzema wymiennymi obudowami w pakiecie. Nowe obudowy w większej gamie wzorów i kolorów będą dostępne pod koniec roku. Cena detaliczna tego modelu na rynku polskim wynosić będzie ok. 750 PLN.

* Biały smartfon Nokia 500 będzie dostępny w czwartym kwartale 2011 roku

** Aplikacja Gig Finder nie jest dostępna we wszystkich krajach, w których sprzedawany będzie model Nokia 500

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej