Strona główna / Na czasie / ASUS Eee PC X101 - najcieńszy i najlżejszy?
sobota 06 sierpień 2011 | Robert Kamiński
ASUS Eee PC X101 - najcieńszy i najlżejszy?
ASUS wprowadza na rynek netbooka Eee PC X101. W zapowiedzi jest to najcieńszy i najlżejszy netbook na świecie. Zaprezentowany po raz pierwszy podczas tegorocznych targów Computex zaskoczył oglądających swoimi wymiarami.
Tagi: netbook, asus,

Obudowa w najgrubszym miejscu ma zaledwie 17,6mm szerokości, a waga urządzenia nie przekracza 920g. Parametry te czynią z niego urządzenie, które śmiało można nazwać ultramobilnym.

Najnowszy netbook firmy ASUS, za sprawą swoich gabarytów – 17,6mm grubości i 920g wagi – jest najcieńszym i najlżejszym netbookiem dostępnym na rynku. Mimo kompaktowych wymiarów urządzenie wyposażono w wydajne podzespoły: najnowszy procesor Intel® Atom™ N435, 1GB pamięci RAM DDR3, 2 gniazda USB2.0, czytnik kart MicroSD oraz wbudowaną kamerkę internetową. Nowoczesny dysk SSD o pojemności 8GB zapewnia szybki start systemu i aplikacji, zaś autorska technologia ASUS Super Hybrid Engine (SHE) wydatnie wydłuża czas pracy na baterii modelu X101.

ASUS Eee PCX101 dostępny jest w kilku kolorach, między innymi: białym, czarnym, brązowym i czerwonym.

Dwie wersje ASUS Eee PC X101H

Netbook ASUS Eee PC X101H dostępny jest w dwóch konfiguracjach: z systemem Winodws® 7 Starter i dyskiem twardym o pojemności 250GB oraz z systemem operacyjnym MeeGo oraz dyskiem 8GB SSD. Każdy użytkownik może wybrać konfigurację, która bardziej mu odpowiada.

Główne cechy produktu:

  • nowy wymiar mobilności: ultracienki i lekki – zaledwie 17,6 mm grubości i 920 g
  •  klawiatura chiclet i wygodny duży touchpad
  •  system operacyjny MeeGo wyposażony w preinstalowany bogaty zestaw aplikacji użytkowych, rozrywkowych i społecznościowych
  • preinstalowane oprogramowanie British Council English Learning
  • w pakiecie usługa asusappstore pozwalająca na natychmiastowy dostęp do aplikacji, ebooków i gier, a także asus@vibe z bogatymi zbiorami materiałów rozrywkowych

Dostępność w Polsce i cena

Netbook ASUS Eee PC X101H trafi do polskich sklepów w czwartym kwartale 2011.

W zależności od konfiguracji sugerowana cena urządzenia wynosi 639PLN (za model posiadający procesor Intel N435,  1G DDR2 pamięci RAM oraz dysk twardy 8GB SSD) lub 719PLN (za wersję wyposażoną w procesor Intel N455, 1G DDR2 pamięci RAM oraz 250 gigabajtowy dysk twardy).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej