Strona główna / Na czasie / Internet na bogato
piątek 12 sierpień 2011 | Robert Kamiński
Internet na bogato
Jeden z najcieńszych routerów na rynku ASUS RT-N56U jest najbardziej zaawansowanym routerem bezprzewodowym firmy ASUS, stawiającym wyzwanie tradycji przez podniesienie poprzeczki w dziedzinie funkcjonalności. To stylowy sprzęt sieciowy, który łączy w sobie kilka najnowszych i wydajnych technologii dających idealny zestaw do komunikacji bezprzewodowej i dostępu do Internetu, dopełniony nieprzeciętnym wyglądem.

Router RT-N56U wyposażono w wydajny, sprzętowy silnik przyspieszający translację NAT oraz przełącznik gigabitowego Ethernetu. Przepustowość urządzenia na styku WAN-LAN jest znacznie większa niż w tradycyjnych routerach gigabitowych z programowym NAT. Z routerem ASUS RT-N56U podwojenie wydajności i przepustowości łącza bezprzewodowego jest możliwe dzięki jednoczesnej pracy urządzenia na dwóch zakresach 2,4 i 5 GHz, co łącznie daje możliwość transferu do 300 Mb/s. Dzięki temu użytkownicy mogą obsługiwać  300 tys. sesji danych. Znaczy to, że RT-N56U ma około 20-krotnie większą przepustowość sieci w stosunku do innych wydajnych routerów.

Oryginalna i wydajna technologia Ai Radar zwiększa zasięg oraz jakość sygnału bezprzewodowego bez zwiększonego zużycia energii. Ai Radar w taki sposób dobiera kierunek sygnału, by jego siła wyjściowa była jak największa. Anteny w routerze działają kierunkowo nakierowując sygnał na docelowy, co daje również wzrost przepustowości. Natomiast ASUS EZ UI jest intuicyjną konfiguracją routera, która pozwoli na jego prostą instalację bez konieczności korzystania z  instrukcji. Co więcej, dzięki RT-N56U użytkownik może jednocześnie drukować i skanować, podłączając urządzenie wielofunkcyjne do portu USB routera.  Jeśli natomiast użytkownik podłączy zewnętrzne twarde dyski, od razu będzie mógł podzielić się zapisanymi na nich plikami z pozostałymi użytkownikami, gdyż RT-N56U ma zastosowanie domowego NAS’a. Co więcej, dzięki bezproblemowym połączeniom z wieloma urządzeniami, a także obsłudze serwerów FTP, SAMBA, UPnP AV i standardu DLNA, udostępnianie danych i korzystanie z sieci staje się łatwiejsze niż dotychczas. Ponadto RT-56U może kontynuować pobieranie plików przez FTTP, FTP czy BitTorrent na dysk USB przez 24h nawet, gdy komputer jest wyłączony.

RT-N56U to nie tylko nietuzinkowy, oryginalny design. To przede wszystkim wielokrotnie nagradzane, doceniane i rekomendowane technologie, zarówno przez redaktorów branży IT  jak i samych klientów.

Cena: 470 zł

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej