Strona główna / Na czasie / Lenovo wyprzedza Della?
wtorek 13 wrzesień 2011 | Robert Kamiński
Lenovo wyprzedza Della?
Prezes Zarządu firmy Lenovo, Liu Chuanzhi, oświadczył dziś, że spodziewa się wyprzedzić do końca roku firmę Dell pod względem sprzedaży komputerów PC na świecie i zająć w tej klasyfikacji drugie miejsce.
Tagi: pc, laptopy, lenovo, dell,

Na podstawie wewnętrznych wskaźników firmy oraz z uwagi na wyjątkowo dynamiczny wzrost rynkowy w Lenovo panuje pełne przekonanie, że firma zdoła przewyższyć poziom rynku, prześcignąć konkurencję i wkrótce zostać drugim pod względem udziału w rynku producentem komputerów PC na świecie.

Firma Lenovo poinformowała niedawno o imponujących wynikach z pierwszego kwartału (17 sierpnia 2011). Jest to najszybciej rozwijający się duży producent komputerów PC już od siedmiu kwartałów z rzędu. W pierwszym kwartale firma Lenovo pobiła rekord pod względem zarówno udziału w rynku (12,2%), jak i sprzedaży jednostkowej (ponad 10 milionów) na całym świecie. Firma zajęła 3. miejsce pod względem udziału w światowym rynku komputerów PC i kontynuuje szybkie wzrosty.

Dyrektor naczelny Lenovo Yuanqing Yang powiedział:

Lenovo rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie tylko przekraczamy poziom wzrostu rynku, ale też znacznie prześcigamy konkurencję. Dzięki szybkiemu wzrostowi, a także pomyślnemu założeniu spółki joint venture z firmą NEC w Japonii oraz przejęciu firmy Medion w Niemczech jesteśmy w pełni przekonani, że zajmiemy w tym roku 2. miejsce pod względem sprzedaży komputerów PC na świecie. Komputery PC są nadal bardzo ważnym obszarem naszej działalności. Choć inwestujemy w nowe obszary, takie jak tablety i mobilny Internet, uważamy, że komputery PC stwarzają duże możliwości na całym świecie. Nasze zaangażowanie w segmencie PC ma charakter długoterminowy i oczekujemy, że będzie on nadal stymulować rentowny, trwały wzrost firmy Lenovo w skali globalnej”.

Dynamiczny rozwój Lenovo

 • Dzięki trafnej strategii trwałego i rentownego rozwoju oraz jej dobremu wykonaniu firma Lenovo przewyższyła wskaźniki branżowe we wszystkich regionach oraz segmentach klientów i produktów, dążąc do zajęcia jednej z czołowych pozycji w branży elektroniki osobistej na świecie.
 • Zysk netto w ujęciu rok do roku w I kwartale został w przybliżeniu podwojony (108 milionów USD).
 • Najszybciej rozwijająca się firma z pierwszej piątki: 7 kwartałów z rzędu (8 x wskaźniki rynkowe w I kwartale).
 • Przewyższenie wskaźników rynkowych: 9 kwartałów z rzędu; 8-krotne przewyższenie wskaźników rynkowych (23,1% wobec 2,7%).
 • Rekordowa sprzedaż jednostkowa w I kwartale, przekraczająca 10 milionów.
 • 3. pozycja pod względem udziału w rynku PC na świecie; rekordowy udział 12,2%; rekordowy udział na rynkach zarówno dojrzałych, jak i wschodzących.
 • Numer 1 pod względem notebooków dla dużych przedsiębiorstw i sektora publicznego na świecie.
 • Numer 2 pod względem notebooków biznesowych na świecie.
 • Numer 1 w Chinach i dalszy wzrost: większa przewaga nad konkurentami, ponieważ Chiny po raz pierwszy wyprzedziły USA jako największy rynek PC na świecie.
 • Numer 1 na rynkach wschodzących na świecie: wzrost 3-krotnie większy od poziomu rynkowego (46,5% wobec 14,7% z rekordowym udziałem 16,6%).
 • Numer 2 na świecie w kategorii komputerów PC all-in-one.

Jeśli zapowiedź Lenovo się sprawdzi - co jest wysoce prawdopodobne - runie mit amerykańskiej formuły biznesu i wychwalanego modelu sprzedaży bezpośredniej.

Kto będzie następny? 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej