Strona główna / Na czasie / Koszty pod lupą
wtorek 16 październik 2007 | Torsten Gustaffson
Koszty pod lupą
Fild.NET - spółka specjalizująca się w rozwiązywaniu problemów biznesowych średnich i dużych przedsiębiorstw w oparciu o oprogramowanie Microsoft, rozbudowała funkcjonalność systemu do raportowania kosztów w Fortis Bank.
Tagi: msp, microsoft,

Rozbudowany Microsoft Excel

W Fortis Bank od 2005 roku funkcjonuje rozwiązanie wdrożone przez Fild.NET, służące do raportowania kosztów. Bazuje ono na Microsoft SQL 2000 Server oraz Analysis Services. System w dużym stopniu zautomatyzował i ułatwił proces kontroli kosztów w Fortis Bank. Fild.NET zdecydował się w tej sytuacji rozbudować funkcjonalność programu Microsoft Excel, za pomocą którego użytkownicy systemu komunikują się z bazą danych, o opcję Drillthrough. Pozwala ona na przeglądanie danych źródłowych składających się na wyświetlaną w raporcie wartość sumaryczną. Dzięki temu, umożliwiony został dostęp do szczegółów każdej transakcji na poziomie faktury kosztowej lub nawet pojedynczych dekretów.

Elastyczne i skalowalne narzędzia

„Strategią wdrożenia -  w Fortis Banku  - było wykorzystanie maksimum funkcjonalności z istniejących zasobów informatycznych” – podkreśla Andrzej Biesiekirski prezes FildNET.  „Dzięki zintegrowanym narzędziom Microsoft, udało się ten cel osiągnąć. Jednocześnie zapewnialiśmy, że wdrożony system jest skalowalny – może być rozbudowywany wraz z rozwojem banku. Dzisiaj, dzięki stosunkowo prostej modyfikacji Excela, mogliśmy rozwiązać istotny problem naszego klienta w bardzo krótkim czasie” –dodaje Biesiekirski.

Fortis Bank

Fortis Bank Polska  będący częścią międzynarodowej grupy Fortis, obsługuje przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych. Bank posiada w Polsce  43 placówki w największych miastach i zatrudnia ponad 1600 osób.

Fild.NET

Integrator rozwiązań Microsoft, "Złoty Partner  Microsoft" w 4 kategoriach ("Business Process and Integration Solutions", "Data Management Solutions", "Information Worker Solutions" oraz "Microsoft Business Solutions"). Spółka została też zaliczona do grona “Microsoft Managed Partner” - grupy firm, które zdaniem Microsoft -  mają największy potencjał rynkowy.

Fild.NET zawsze stara się optymalnie wykorzystać już wdrożone programy Microsoft, integrując je z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami tej firmy. Jest to podejście gwarantujące najbardziej efektywny kosztowo sposób rozwiązania większości problemów poszczególnych działów firmy lub całych organizacji.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej