wtorek 16 październik 2007 | Torsten Gustaffson

Koszty pod lupą

Fild.NET - spółka specjalizująca się w rozwiązywaniu problemów biznesowych średnich i dużych przedsiębiorstw w oparciu o oprogramowanie Microsoft, rozbudowała funkcjonalność systemu do raportowania kosztów w Fortis Bank.

Rozbudowany Microsoft Excel

W Fortis Bank od 2005 roku funkcjonuje rozwiązanie wdrożone przez Fild.NET, służące do raportowania kosztów. Bazuje ono na Microsoft SQL 2000 Server oraz Analysis Services. System w dużym stopniu zautomatyzował i ułatwił proces kontroli kosztów w Fortis Bank. Fild.NET zdecydował się w tej sytuacji rozbudować funkcjonalność programu Microsoft Excel, za pomocą którego użytkownicy systemu komunikują się z bazą danych, o opcję Drillthrough. Pozwala ona na przeglądanie danych źródłowych składających się na wyświetlaną w raporcie wartość sumaryczną. Dzięki temu, umożliwiony został dostęp do szczegółów każdej transakcji na poziomie faktury kosztowej lub nawet pojedynczych dekretów.

Elastyczne i skalowalne narzędzia

„Strategią wdrożenia -  w Fortis Banku  - było wykorzystanie maksimum funkcjonalności z istniejących zasobów informatycznych” – podkreśla Andrzej Biesiekirski prezes FildNET.  „Dzięki zintegrowanym narzędziom Microsoft, udało się ten cel osiągnąć. Jednocześnie zapewnialiśmy, że wdrożony system jest skalowalny – może być rozbudowywany wraz z rozwojem banku. Dzisiaj, dzięki stosunkowo prostej modyfikacji Excela, mogliśmy rozwiązać istotny problem naszego klienta w bardzo krótkim czasie” –dodaje Biesiekirski.

Fortis Bank

Fortis Bank Polska  będący częścią międzynarodowej grupy Fortis, obsługuje przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych. Bank posiada w Polsce  43 placówki w największych miastach i zatrudnia ponad 1600 osób.

Fild.NET

Integrator rozwiązań Microsoft, "Złoty Partner  Microsoft" w 4 kategoriach ("Business Process and Integration Solutions", "Data Management Solutions", "Information Worker Solutions" oraz "Microsoft Business Solutions"). Spółka została też zaliczona do grona “Microsoft Managed Partner” - grupy firm, które zdaniem Microsoft -  mają największy potencjał rynkowy.

Fild.NET zawsze stara się optymalnie wykorzystać już wdrożone programy Microsoft, integrując je z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami tej firmy. Jest to podejście gwarantujące najbardziej efektywny kosztowo sposób rozwiązania większości problemów poszczególnych działów firmy lub całych organizacji.