Strona główna / Na czasie / Urządzenia pracujące w sieci
wtorek 20 wrzesień 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Konica Minolta
Urządzenia pracujące w sieci
W nowoczesnym biurze wszystkie urządzenia są ze sobą połączone i pracują w sieci. Dzięki temu można łatwo monitorować ich wykorzystanie, stan techniczny, a także ograniczyć wydatki na papier i poprawić zarządzanie obiegiem dokumentów.

Miejsce prostych kopiarek, drukarek i faksów szybko zajmują urządzenia wielofunkcyjne dla biur. Każde z nich potrafi zastąpić wszystkie wcześniej wymienione urządzenia. Ich ważną cechą jest możliwość wprowadzania systemów umożliwiających autoryzację użytkowników i bezpieczną pracę w sieci.

Sprawny obieg informacji w przedsiębiorstwie

Zastosowanie kart zbliżeniowych lub kodów PIN pozwala na identyfikację wszystkich osób pracujących w sieci, drukujących, kopiujących, skanujących i faksujących dokumenty w firmie. Monitoring pozwala także śledzić wykorzystywanie wszystkich urządzeń przez pracowników i dokładnie określić ilość stron, które każde z nich wykonało w ciągu miesiąca. Wprowadzenie mechanizmu autoryzacji użytkowników zapobiega też dostępowi osób przypadkowych do firmowego sprzętu i pozwala kontrolować obieg dokumentów w firmie. Dzięki programom zarządzającym drukiem i autoryzacji użytkowników, wiadomo co pracownicy drukują, skanują i gdzie wysyłają faksy. Dlatego instytucje finansowe, gdzie bezpieczeństwo musi być na wysokim poziomie, chętnie przystają na takie projekty. Dzięki nim mają pełną kontrolę nad obiegiem informacji w firmie i tym co się dzieje z dokumentami papierowymi oraz elektronicznymi.

Drukowanie sterowane

„Konica Minolta oferuje systemy SafeQ oraz PSES, które pozwalają nie tylko na bezpieczną pracę w sieci, ale również na określenie zakresu uprawnień pracowników. Dzięki nim można na przykład ograniczyć liczbę osób uprawnionych do wykonywania prac w kolorze lub ustanowić dla każdego działu miesięczne limity druku. Możliwe jest także wprowadzenie, jako standardu, czarno-białego wydruku dwustronnego - mówi Adam Bieniewski, ProductionPrinting&Solutions Manager Konica Minolta Business Solutions Polska.

  • Nowoczesne oprogramowanie automatycznie rozpoznaje specyfikę poszczególnych prac i kieruje je do druku na właściwych urządzeniach np. materiały o dużej objętości drukowane są na innym sprzęcie niż standardowe. Z kolei, ze względów bezpieczeństwa, dokumenty o dużej wrażliwości pochodzące z działów strategicznych firmy są drukowane na urządzeniach umieszczonych w pomieszczeniach niedostępnych dla osób postronnych. Aplikacje Konica Minolta umożliwiają także drukowanie dokumentów w tzw. trybie podążającym i odbieranie ich z każdego zainstalowanego w przedsiębiorstwie urządzenia. Prace drukowane są jednak dopiero po pojawianiu się osoby zamawiającej przy odpowiedniej maszynie i weryfikacji jej tożsamości poprzez wpisanie kodu PIN bądź użycie karty zbliżeniowej. Dzięki temu osoby nieupoważnione nie mają dostępu do zleconych prac.

Zwiększona wydajność pracy z dokumentami

Urządzania wielofunkcyjne dla biur wyposażone są w wiele funkcji, które ułatwiają pracę użytkownikom i zwiększają bezpieczeństwo. Nowoczesne, wielofunkcyjne systemy bizhub Konica Minolta, pracujące w środowisku sieciowym, mogą służyć np. jako  centralne faksy biurowe. Dzięki nim można łatwo wysłać i odbierać faksy bezpośrednio z każdego komputera w biurze i to bez wcześniejszego drukowania ich na papierze. Dzięki połączeniu skanera ze specjalnym oprogramowaniem do rozpoznawania i digitalizacji znaków możliwe jest automatyczne przetwarzanie dokumentów do formatów, które mogą być łatwo edytowane przy użyciu popularnych aplikacji takich jak MS Word czy MS Excel. Aplikacje OCR Konica Minolta zainstalowane w  urządzeniach wielofunkcyjnych bezbłędnie rozpoznają polskie znaki i czcionki innych języków narodowych. Zapewniają też doskonałą jakość odwzorowania zdjęć.

  • Nowoczesne urządzanie wielofunkcyjne pracujące w sieci usprawniają przepływ dokumentów w biurze, poprawiają bezpieczeństwo pracy oraz znacznie obniżają koszty wytwarzania dokumentów. Nie więc dziwnego, że szybko zdobywają rynek. 

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej