Strona główna / Na czasie / iPod mówi głosami Ivony
czwartek 18 październik 2007 | Cezary Tchorek-Helm
iPod mówi głosami Ivony
Na rynku pojawiła się nowa wersja Expressivo - programu, który czyta dowolne teksty ludzkim głosem. Expressivo w wersji 1.3 jest pierwszą tego typu aplikacją na świecie w pełni zintegrowaną z odtwarzaczami iPod.

Edytor pracuje z iTunes

Współpraca nowego Expressivo z iPodem została zapewniona dzięki zintegrowaniu programu z aplikacją  iTunes - darmowym programem powszechnie stosowanym do obsługi odtwarzaczy iPod. Podczas czytania dowolnego tekstu przez Expressivo, jest on automatycznie dodawany do biblioteki iTunes w postaci pliku dźwiękowego. Tu może być przechowywany lub skopiowany na odtwarzacz. Wystarczy jedno kliknięcie myszką. W Expressivo 1.3 można też łatwiej tworzyć audiobooki, dzięki wprowadzeniu funkcji przyśpieszających proces syntezy plików tekstowych.

Audio-narzędzie

Zintegrowanie Expressivo z iPodem z pewnością ucieszy rzesze ponad 100 milionów użytkowników tego najpopularniejszego na świecie przenośnego odtwarzacza plików muzycznych. Do tego dochodzi także prawie milion użytkowników iPhonów. Teraz – dzięki Expressivo - mogą oni swoją ulubioną książkę lub nawet całą bibliotekę mieć zawsze przy sobie i odsłuchać w dowolnym momencie, np. na spacerze lub w samochodzie. iPod z Expressivo pomoże także w pracy (np. odczytując e-maile, wiadomości RSS, czy zaplanowane wydarzenia z kalendarza) i nauce (np. odczytując wykłady czy wspomagając naukę obcego języka). Program można także wykorzystać np. jako głos lektora do czytania napisów w filmach. Tworzone przez Expressivo materiały można słuchać także na innych odtwarzaczach MP3, telefonach komórkowych czy palmptopach.

Sprawdź możliwości Ivony za darmo!

Możliwości „wirtualnych głosów” Expressivo można sprawdzić w darmowym serwisie Expressivo. Wystarczy wpisać w wyznaczonym oknie dowolny tekst. Następnie należy wybrać głos lektora, który ma tekst odczytać. Dostępne są cztery głosy, które posługują się trzema językami (polskim, angielskim i rumuńskim). Stworzoną wiadomość głosową można następnie wysłać znajomym e-mailem czy umieścić w sieci (np. na blogu).

Przydatny syntezator mowy

Expressivo mówi dzięki wbudowanemu syntezatorowi mowy IVONA. Opracowana przez IVO Software technologia syntezy mowy uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. W tegorocznej edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu Blizzard Challenge IVONA osiągnęła wielki sukces potwierdzając wyniki z 2006 roku, kiedy to jakość głosu IVONY została uznana za najlepszą przez 135 ekspertów.

IVO Software

Producentem programu Expressivo jest firma IVO Softwarezajmująca się tworzeniem i rozwojem produktów w zakresie syntezy mowy. Spółka prowadzi własne badania naukowe w tym obszarze oraz korzysta z osiągnięć światowych ośrodków akademickich. Na bazie autorskiej technologii, IVO tworzy i wdraża programy komputerowe. Jej profesjonalne produkty znajdują zastosowanie w biznesie (telekomunikacja, centra obsługi klientów itp.) oraz rehabilitacji osób niewidzących.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej