Strona główna / Na czasie / TOSHIBA prezentuje ultrabook: Portégé Z830
czwartek 29 wrzesień 2011 | Robert Kamiński
TOSHIBA prezentuje ultrabook: Portégé Z830
Podczas berlińskich targów IFA, które odbyły się na początku września 2011 roku, Toshiba zaprezentowała model Z830. Jest to pierwszy komputer typu Ultrabook™ tej firmy. W urządzeniu ważącym zaledwie 1,12 kg, o grubości 15,9 mm zainstalowano procesory Intel® Core™ drugiej generacji.

TOSHIBA Portégé Z830 jest jeszcze o 20% lżejszy i o 40% cieńszy niż wielokrotnie dotychczas nagradzany i wyróżniany model Portégé R830. Laptopy TOSHIBA z serii Z830 będą dostępne w Europie w czwartym kwartale 2011 roku.

Wydajność

Obsługa najnowszych procesorów Intel® Core™ drugiej generacji dla komputerów Ultrabook™ oraz superszybka pamięć DDR3 zapewniają urządzeniom z serii Z830 wysoką wydajność niezbędną do pracy i rozrywki. Laptop posiada także zaawansowane funkcje zarządzania energią znacznie przedłużające czas działania baterii.

TOSHIBA Portégé Z830 ma wbudowany dysk twardy SSD o pojemności 128 GB. Technologia SSD pozwoliła wyeliminować wszystkie ruchome części z dysku oraz zwiększyła jego szybkość. Dodatkowo jest to rozwiązanie bardzo energooszczędne, co wydłuża czas działania baterii.

Wyjątkowa trwałość dzięki wysokiej jakości materiałom

Obudowa komputerów TOSHIBA Portégé Z830 zbudowana jest ze stopów magnezu oraz została dodatkowo wzmocniona strukturą „plastra miodu”. Wewnątrz urządzenia zastosowano innowacyjne rozwiązania pozwalające na zwiększenie amortyzacji,toshibasztywności i odporności na zginanie. Dzięki temu komputer jest bardzo odporny na wstrząsy i upadki .

Klawiatura została specjalnie zaprojektowana w ten sposób, aby uchronić wnętrze komputera nawet w przypadku zalania 30 ml płynu. Dodatkowo jest ona podświetlana, co zwiększa komfort pracy w nocy.

Komunikacja bez kompromisów

Portégé Z830 udowadnia, że w przenośnych, lekkich komputerach nie trzeba ograniczać ich wydajności, ani funkcji. Najnowszy laptop TOSHIBA wyposażony jest w cały wachlarz technologii umożliwiających komunikację poprzez Bluetooth™, WLAN, a w niektórych modelach również 3G .

Laptop posiada także przydatne w codziennym użyciu wejścia VGA, HDMI® oraz trzy USB, w tym jeden USB 3.0.

Multimedia

TOSHIBA Portégé Z830 spełni oczekiwania zarówno osób wykorzystujących komputer do celów profesjonalnych, jak i w codziennym, domowym użytku. Jasny, matowy ekran o przekątnej 13,3” (33,8cm) pozwala na wyświetlanie obrazu w jakości HD natomiast zamontowane głośniki stereo z technologią Dolby® Advanced Audio™ sprawiają, że Portégé Z830 doskonale nadaje się do słuchania muzyki i odtwarzania multimediów.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej