Strona główna / Na czasie / Super bezpieczna pamięć USB DataTraveler 6000
piątek 30 wrzesień 2011 | Robert Kamiński
Super bezpieczna pamięć USB DataTraveler 6000
Kingston DataTraveler® 6000 (DT6000) zapewnia ochronę szczególnie wrażliwych danych i jest objęta certyfikatem Federalnego Standardu Przetwarzania Informacji (FIPS) 140-2 na poziomie III gwarantując jednocześnie stuprocentowe szyfrowanie.

Dla organizacji oferujących usługi finansowe oraz agend rządowych, które potrzebują lepszej ochrony danych w przenośnych urządzeniach magazynowania pamięci, DT6000 jest rozwiązaniem, spełniającym wszelkie, najbardziej wymagające normy dotyczące przechowywania danych w spoczynku. Jest to najbezpieczniejsza pamięć USB dostępna obecnie na rynku.

256-bitowe szyfrowanie

Kingston® DT6000 wykorzystuje opatentowaną technologię Secured by Spyrus™ , która wspiera kodowanie oparte o 256-bitowy hardware AES, używając systemu szyfru blokowego (XTS). XTS jest najnowszą generacją technologii, zapewniającej o wiele większy wymiar ochrony niż inne tryby szyfrowania blokowego, takie jak CBC czy ECB. DT6000 wykorzystuje również kryptografię krzywych eliptycznych (ECC) w “standardzie militarnym”, rekomendowaną przez Amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA) jako część Zestawu Procedur B, czyli specyficznej kombinacji algorytmów kryptograficznych.

“Używanie niezabezpieczanych napędów USB sprawia, że organizacja staje się podatna na utratę i nadużycia danych, które mogą  zaważyć na wiarygodności firmy względem jej pracowników, klientów i całego otoczenia biznesowego. DT6000 jest najbezpieczniejszym dostępnym napędem USB, który spełnia najbardziej rygorystyczne korporacyjne i rządowe wymagania – właśnie z myślą o tych organizacjach był konstruowany.” - mówi Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny Kingston Technology Europe na Europę Środkową i Wschodnią.

Rodzina DataTraveler

Oprócz DT6000, Kingston posiada szeroką gamę napędów Flash USB DataTraveler, dostosowanych do potrzeb bezpieczeństwa przedsiębiorstw na różnych poziomach:

  °            DataTraveler 4000 ― Managed (DT4000-M): Przyznano mu najwyższą ocenę 5 na 5 w teście grupowym Przenośnych Urządzeń Zabezpieczających w SC Magazine’s(Czerwiec 2011). Zaprojektowany dla  urządzeń firmowych o wysokiej wartości, DT4000-Managed posiada certyfikat poziomu 2  FIPS 140-2 oraz jest centralnie zarządzany. Jego cena nie jest wygórowana. Współpraca Kingstona podjęta z BlockMaster®, zoowocowała powstaniem SafeConsole® for Kingston, wprowadzającego scentralizowany system kontroli dostępu i najwyższej ochrony przenoszonych danych.

°              DataTraveler 4000: Te same parametry co DT4000-M, ale bez funkcji zarządzania.

°              DataTraveler Vault PrivacyManaged (DTVP-M): Optymalny dla szczególnie wrażliwych środowisk korporacyjnych. Posiada szyfrowanie 256-bit AES oraz centralny system zarządzania SafeConsole for Kingston, który jest w pełni  konfigurowalny w celu dostosowania się do potrzeb przedsiębiorstw.

°              DataTraveler Vault Privacy (DTVP):Te same parametry co DTVP-M, ale bez funkcji zarządzania.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej