Strona główna / Na czasie / Fabryka serwerów
wtorek 11 październik 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Fabryka serwerów
Spośród urządzeń produkowanych pod nadzorem HP w czeskiej fabryce Foxconn najbardziej na wyobraźnię działają POD. HP Performance Optimized Datacenter (POD) jest odpowiedzią na ciągle rosnące koszty energii oraz powierzchni - nadrożnych składowych IT. POD nie jest mobilne, ale powstaje w fabryce jak zwyczajne serwery czy klastry.
Tagi: hp, produkcja,


Kutna Hora produkuje wyłącznie na zamówienia. Oznacza to, że każdy wytworzony serwer czy storage jest uprzednio dokładnie sprofilowany przez zamawiającego. Pozwala to na faktyczny brak magazynu oraz optymalizacje procesów montażu i logistyki.
Zamówiony sprzed jest prekonfigurowany oraz testowany w warunkach zbliżonych do warunków eksploatacji. Końcową fazą jest oczywiście pakowanie i wysyłka – jak to w fabryce. 


No może pakowanie nie dotyczy POD, ale fabryka dysponuje specjalnym stanowiskiem dostosowanym skalą do wielkości standardowego kontenera, gdzie testuje się gotowe POD i dokonuje wysyłki.  

Fabryka, przeniesiona ze Szkocji, może pracować w trybie 3 zmianowym i 24-godzinnym, chociaż zdarzają się okresy przejściowe, gdy praca dostosowana do wielkości zamówień jest krótsza.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej