Strona główna / Na czasie / Huawei: pasywna sieć optyczna 40G
poniedziałek 17 październik 2011 | Jannie Luong
Huawei: pasywna sieć optyczna 40G
Huawei zaprezentował pierwszy na rynku prototyp pasywnej sieci optycznej (PON) 40G. System 40G PON przeszedł w tym miesiącu testy i certyfikację, przeprowadzone wspólnie przez Huawei i China Telecom Beijing Research Institute. System wykorzystuje technologię multipleksingu z dzieleniem długości fali, która pozwala na transmisję z prędkością do 40 Gb/s do użytkownika oraz do 10 Gb/s od użytkownika.
Tagi: huawei, 40g,

Tramsnmisja nie wymaga wprowadzania zmian w dotychczas stosowanych optycznych sieciach dystrybucyjnych GPON/XGPON. System obsługuje także współczynnik optycznego podziału 1:512 i pozwala na przesył danych na odległość do 20 km. Operatorzy telekomunikacyjni, korzystając z systemu 40G PON, będą mogli zintegrować przyszłe działania, związane z rozbudową sieci, z istniejącymi planami wdrożeń GPON. Zapewni im to lepszą kontrolę nad całkowitymi kosztami operacyjnymi na każdym etapie eksploatacji optycznej sieci dostępowej.

Operatorzy na całym świecie szybko zwracają się w stronę strategii związanych z wdrożeniami sieci światłowodowych. Kluczowym pytaniem jest, w jaki sposób budować optyczne sieci dostępowe, aby mogły w przyszłości ewoluować i rozwijać się. Huawei nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami w sektorze dostępu optycznego, tworzonymi  z myślą o klientach. Firma chce zapewnić operatorom telekomunikacyjnym na całym świecie wysokiej klasy produkty i rozwiązania, które przetrwają próbę czasu, pozwolą zwiększyć zwrot  z inwestycji i rosnąć w szybko zmieniającym się świecie. Premiera pierwszego prototypu systemu 40G PON to przykład tego zaangażowania” – powiedział You Yiyong, dyrektor w firmie Huawei odpowiedzialny za ofertę w zakresie sieci dostępowych.

  • Rozwiązanie Huawei SingleFAN i powiązane z nim produkty obecnie obsługują ponad jedną trzecią użytkowników szerokopasmowych na świecie. Pozwalają one operatorom na oferowanie usług dostępu ultra szerokopasmowego i wzbogacają życie ludzi poprzez komunikację.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej