Strona główna / Na czasie / TP-LINK TL-WR2543ND 450Mbs nowy router dwuzakresowy
piątek 28 październik 2011 | Robert Kamiński
TP-LINK TL-WR2543ND 450Mbs nowy router dwuzakresowy
Bezprzewodowa prędkość przesyłania danych do 450Mb/s, praca w systemie dwuzakresowym oraz szeroka funkcjonalność - tak w skrócie prezentuje się najnowszy router TP-LINK TL-WR2543ND

TP-LINK, jeden z największych na świecie dostawców urządzeń służących do komunikacji bezprzewodowej oraz szerokopasmowej, zaprezentował najnowszy router – TL-WR2543ND 450Mb/s Dual-band Wireless N Gigabit. Model ten, jako pierwszy w ofercie TP-LINK, umożliwia stworzenie sieci bezprzewodowej pracującej w dwóch częstotliwościach – 2.4 lub 5GHz, zapewniając transfer danych z maksymalną prędkością 450Mb/s. Połączenie obu tych elementów sprawia, że najnowszy produkt TP-LINK gwarantuje najwyższą wydajność przy zachowaniu stałego i bezpiecznego połączenia z siecią. Router wyposażony jest także w port USB, umożliwiający m.in. współdzielenie drukarki sieciowej lub pamięci masowej.

Trzy dwuzakresowe anteny zwiększają transfer danych

Wykorzystując trzy dwuzakresowe anteny pracujące w trybie 3x3 Multiple Input Multiple Output (MIMO), TL-WR2543ND zapewnia maksymalny transfer danych na poziomie 450Mb/s w obu częstotliwościach: 2.4GHz lub 5GHz. W porównaniu do starszych urządzeń zgodnych ze standardem 802.11n najnowszy model TP-LINK oferuje szybsze i bezpieczniejsze połączenie, umożlwiające bezproblemową obsługę wielu urządzeń.

Więcej mocy

W routerze TL-WR2543ND zwiększono moc sygnału wyjściowego, dzięki czemu uzyskujemy lepszy zasięg i wyeliminowanie tzw. martwych stref. Dodatkowo, możliwość wykorzystania znacznie mniej zatłoczonego pasma 5GHz, wpływa na poprawę jakości i stabilności połączenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużego zagęszczenia urządzeń korzystających z łączności bezprzewodowej – np. w apartamentowcu lub w biurowcu.

Dodatkową zaletą nowego produktu jest wbudowany port USB, dzięki któremu możemy podłączyć i skonfigurować drukarkę sieciową. Rozwiązanie takie poprawi komfort pracy w biurze. Port USB pozwala także na podłączenie innych, zewnętrznych urządzeń, np. pamięci masowych. W takim przypadku użytkownik może skorzystać z opcji konfiguracji zdalnego dostępu – np. przez protokół FTP lub udostępnić wybrane zasoby w sieci lokalnej.

Serwer multimediów

Kolejną funkcjonalnością routera TL-WR2543ND jest wbudowany Media Server, za pomocą którego w sieci lokalnej współdzielone są filmy, muzyka i zdjęcia, które możemy odtwarzać na naszym PC, konsoli lub telewizorze z interfejsem LAN. TL-WR2543ND oferuje również wsparcie dla funkcji IP QoS, odpowiadającej za optymalizację ruchu w sieci oraz funkcji WPS (Wi-Fi Protected Setup), która umożliwia automatyczne zestawienie bezpiecznego i stabilnego połączenia.

TP-LINK TL-WR2543ND to router zapewniający najwyższą wydajność, stabilne i bezpieczne połączenie z internetem oraz intuicyjną instalację. Model ten sprawdzi się w zastosowaniach biurowych oraz przy budowaniu szybkich, bezprzewodowych sieci domowych.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej