Strona główna / Na czasie / Ford wybrał NAVTEQ
poniedziałek 07 listopad 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Ford wybrał NAVTEQ
Ford Motor Company wybrał firmę NAVTEQ na wyłącznego dostawcę map do systemu Sync MyFord Touch. Umowa przewiduje, że NAVTEQ będzie dostawcą map do interfejsu SYNC z systemem nawigacyjnym MyFord Touch opartym na kartach SD, w Europie z Rosją, na Bliskim Wschodzie oraz obu Amerykach.
Tagi: nawigacja, navteq, ford,


Na początku przyszłego roku System MyFord Touch z danymi map NAVTEQ ma być wprowadzony w USA w samochodach Ford i Lincoln.

Ułatwienia dla kierowców

Będzie on wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak NAVTEQ Voice (sterowanie głosem), Speed Limit (informacje o ograniczeniach szybkości), Enhanced Junction View Content (szczegółowy widok skrzyżowania), 3D Landmarks (punkty orientacyjne 3D) oraz NAVTEQ Traffic Patterns™ (baza danych z uwzględnieniem aktualnej sytuacji ruchowej). Mapa NAVTEQ jest budowana krok po kroku w złożonym procesie. We wszystkich jego fazach główny nacisk jest kładziony na tworzenie dokładnych, aktualnych danych. W procesie zbierania najważniejszym celem jest uzyskiwanie danych zgodnych z rzeczywistością. Zespół NAVTEQ Digital Mapping Operations, wyposażony w specjalistyczne narzędzia, zbiera i weryfikuje dane dotyczące geometrii ulic oraz nawet 260 atrybutów, takich jak jeden kierunek ruchu, pasy do skrętu, ograniczenia szybkości czy informacje o interesujących miejscach.

  • Aby utrzymywać najwyższą jakość map, NAVTEQ stale aktualizuje dane zgodnie ze zmianami zachodzącymi w terenie. Firma udowodniła, że bazę danych najwyższej jakości tworzy się jeżdżąc nieustannie po drogach.
  • Jej analitycy danych geograficznych przejeżdżają miliony kilometrów rocznie zbierając i weryfikując dane o sieci dróg i informacje o lokalizacjach na podstawie rzeczywistego obrazu świata.
  • Zespół analityków danych geograficznych firmy NAVTEQ, działający z 200 baz w 54 krajach na całym świecie, ma wszystkie lokalne informacje, które pozwalają zapewnić bardo dużą dokładność naszych map. Ponieważ sieć dróg i informacje lokalizacyjne ulegają ciągłym zmianom, obecność na miejscu ma kluczowe znaczenie dla wykrywania i weryfikacji tych zmian. Są to dwa najważniejsze czynniki umożliwiające utrzymywanie przez NAVTEQ najwyższych standardów jakości map drogowych.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej