Strona główna / Na czasie / Panasonic Toughpad - wytrzymały tablet z Androidem
wtorek 08 listopad 2011 | Robert Kamiński
Panasonic Toughpad - wytrzymały tablet z Androidem
Panasonic wprowadza super wytrzymały tablet działający w oparciu o system Android 3.2. Toughpad, bo tak będzie się nazywać, został przygotowany specjalnie dla profesjonalistów. Urządzenie ma trafić na polski rynek wiosną 2012 r.

Tablet zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania, charakterystyczne dla wszystkich produktów z linii Toughbook. Urządzenie wytrzyma upadek z wysokości do 120 cm, poradzi sobie również z pyłem i zalaniem cieczami. Nie straszne są mu równieżtoughpadmrozy czy upały, ponieważ zachowuje sprawność funkcjonowania w zakresie temperatur od -10 do 50 stopni Celsjusza.

Co najważniejsze, nowy Toughbook z Androidem na pokładzie gwarantuje wysokie bezpieczeństwo danych. Jest za to odpowiedzialny jeden z dwóch rdzeni 1,2 GHz procesora, który wydajnie obsługuje szyfrowanie danych, uwierzytelnione uruchamianie oraz inne procesy bezpieczeństwa.

Na wyświetlaczu można składać podpisy, a technologia badania nacisku, kierunku i prędkości pisania zwiększa wiarygodność autoryzacji.

„Wiele osób wykorzystuje tablety z Androidem jako efektywne narzędzie pracy. Teraz będą mogły robić to bez obaw o bezpieczeństwo danych czy samego urządzenia. Nowy Toughbook ma w sobie wszystkie zalety tej marki, rozwijanej od 1996 r.” – mówi Jacek Wielgus, Business Development Manager w firmie Panasonic.

Toughpad zapewnia wysoką mobilność i dostęp do danych w praktycznie każdych warunkach. Nowy Toughbook obsługuje połączenia Bluetooth oraz WiFi, posiada wbudowany moduł GPS. Tablet będzie dostępny również w wersji obsługującej połączenia z siecią 3G. Na długą pracę poza biurem pozwala bateria, która może działać nawet do 10 godzin.

Dzięki powłoce antyrefleksyjnej, jaką jest pokryty 10,1-calowy wyświetlacz, z Toughpada można korzystać nawet w ostrym świetle słonecznym.

Dostępność i cena

Toughpad będzie dostępny w Polsce na wiosnę 2012 r. w cenie 4500 PLN netto w wersji standardowej i 5500 PLN netto w wersji 3G.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej