Strona główna / Na czasie / Nowe telefony Samsunga
poniedziałek 29 październik 2007 | Cezary Tchorek-Helm
Nowe telefony Samsunga
Firma Samsung - podczas VI Kongresu Technologicznego w Warszawie – zaprezentowała swoją ofertę telefonów dla biznesu. Nie zabrało wśród nich nowości, które są zapowiedzią przyszłorocznych premier.

Symbian i GPS

Telefony, o których mowa to przede wszystkim modele Samsung i450, i550 oraz i560 – oparte na systemie Symbian. Spośród nich dwa – i550 oraz i560 – to pierwsze telefony w ofercie Samsung wyposażone w odbiorniki nawigacji satelitarnej GPS. Nowością zaprezentowaną przez Samsung jest  również telefon G600, wyróżniający się 5-megapikselowym aparatem fotograficznym oraz wysokiej jakości wyświetlaczem (16 mln kolorów).

Nowości w szczegółach

Samsung i450 – telefon z funkcją dual slide

Samsung i450 to telefon 3G, obsługujący technologię HSDPA i oparty na systemie operacyjnym Symbian 9.2 i S60 Edition Feature Pack 1. Telefon posiada funkcję dual slide, dzięki której telefon rozsuwa się w dwie strony: z jednej strony wysuwa się duża klawiatura alfanumeryczna, która umożliwia telefonowanie lub przesyłanie wiadomości, a z drugiej ‑ metalowe głośniki. Aparat wyposażono w dotykowe półkole nawigacyjne. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające łatwą nawigację, gdy telefon jest w pozycji poziomej, tym samym ustawiając wyświetlacz w optymalnej pozycji.  Pamięć wewnętrzna 35MB może być rozszerzona do 4GB dzięki czytnikowi kart microSD. Samsung i450 posiada odtwarzacz MP3, aparat fotograficzny 2MPx z lampą LED oraz kamera VGA.

Samsung SGH-i550 – telefon z nawigatorem GPS

Oparty na systemie Symbian S60 to pierwszy w ofercie Samsung telefon z odbiornikiem GPS. Ten multimedialny aparat to propozycja „jednobryłowa” obsługująca technologię HSDPA, pozwalająca na przesył danych z prędkością 3,6 Mbps. Wbudowany aparat o rozdzielczości 3,2 megapikseli z funkcją auto-focus i możliwością edycji video pozwala w dowolnym momencie wykonywać zdjęcia profesjonalnej jakości.

Nawigacja satelitarna GPS dzięki głosowym komendom ułatwi podróż każdemu kierowcy, specjalny tryb podaje lokalizacje i kierunki w tempie dostosowanym do tempa pieszych.

Wygodna kulka nawigacyjna „trackball” oraz duży, zoptymalizowany wyświetlacz 2,6” ułatwiają przeglądanie stron www i surfowanie po Internecie. Telefon wyposażony jest w pamięć wewnętrzną 150 MB, czytnik kart pamięci mikroSD i radio FM.

Samsung SGH-i560

Samsung’s SGH-i560 to multimedialny telefon komórkowy z odbiornikiem GPS i technologią 3G. Wyposażony w 3,2-megapikselowy aparat fotograficzny, odtwarzacz muzyki i duży wyświetlacz 2,4” TFT, jest kolejną propozycją Samsung z Symbianem 9.2 i S60 Edition Feature Pack 1, która skierowana jest do wszystkich, którzy poszukują wygodnego i sprawnego urządzenia do przeglądania stron WWW.  Jego niewielkie rozmiary (103x51x16mm) skuszą każdego, kto poszukuje eleganckiego „slidera”, będącego połączeniem funkcjonalności i wysmakowanego stylu. Telefon obsługuje technologię HSDPA, posiada 150 MB pamięci i radio FM.

Samsung SGH-G600

Samsung G600 to najnowszy model z serii telefonów komórkowych firmy Samsung, który pozwala utrwalać bezcenne chwile na wysokiej jakości zdjęciach. Jest on wyposażony we wbudowany aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, ciekłokrystaliczny wyświetlacz w rozmiarze 2,2” z paletą 16 milionów kolorów, wielofunkcyjny system przetwarzania obrazu o rozdzielczości 5 megapikseli, a także funkcję komunikacji Bluetooth w wersji 2.0. Umożliwi to przeglądanie zdjęć i grafik większych rozmiarów, a także czytanie tekstów lub przeglądanie stron internetowych w pełnych rozmiarach. Co więcej, wszystkie te funkcje umieszczono w malutkim urządzeniu, którego wymiary to 102 x 47,8 x 14,9 mm.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej