Strona główna / Na czasie / Pierwsze testy bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych
poniedziałek 14 listopad 2011 | Robert Kamiński
Pierwsze testy bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych
Pierwsze testy mają rozpocząć się na początku 2012 roku i obejmą 50 samochodów elektrycznych. Podczas testów zostanie wykorzystana technologia bezprzewodowej, indukcyjnej transmisji energii firmy Qualcomm która pozwala na wysoce wydajne transfery energii elektrycznej.

Procedura elektrycznego „takowania” jest wręcz banalnie prosta: kierowca po prostu parkuje auto a system automatycznie przechodzi w tryb ładowania.

Test, który będzie częściowo przeprowadzony w tzw. Tech City, dzielnicy Wschodniego Londynu otrzymującej duże wsparcie rządu, ma wzmocnić oraz zachęcić innowacyjne technologicznie firmy – mające siedziby w tej części miasta – do tworzenia nowatorskich projektów związanych z rozwojem i uatrakcyjnieniem użytkowania samochodów elektrycznych.

W testach weźmie udział największa firma taksówkowa w Wielkiej Brytani - Addison Lee, oraz Chargemaster plc, europejski operator zaawansowanej infrastruktury służącej ładowaniu pojazdów elektrycznych.

 “Test jest doskonałym przykładem jak ładowanie pojazdu może wyglądać w przyszłości. Pokazuje to jak innowacyjnerozwiązania mogą pomóc w tworzeniu rzeczywistej alternatywy dla użytkowników pojazdów w postaci aut elektrycznych,” powiedziała Justine Greening, sekretarz stanu odpowiedzialna za transport. “Projekt ten uzupełnia rządowy fundusz wielkości 30 milionów funtów mający na celu uruchomienie instalacji punktów umożliwiających ładowanie w ośmiu rejonach kraju.”

Kierownictwo programu Wireless Electric Vehicle Charging w skład którego wchodzą przedstawiciele następujących instytucji: TfL, biuro Burmistrza Londynu oraz Rządu będzie nadzorować testy. Są one otwarte dla wszystkich firm takich jak producenci samochodów, które pragnęłyby w nich uczestniczyć.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej